Oldalak

2014. május 28., szerda

Újoncok, amikbe tuti belenézek II. - FOX

A Fox az csatorna, amiről elkapok néha egy-két sorozatot, viszont ez kb. évi egy a kínálatukból. Tavalyelőtt a Bones, tavaly a New Girl, ezek közül egyiket sem folytattam, idén a Brooklyn 99, aminek az őszi startjánál biztosan ott leszek, mert szenzációs 1. évadot produkált, amiről hamarosan egy kritika is napvilágot lát, plusz a legfelkapottabb újoncukat, a Sleepy Hollowot is néztem, amiről megállapítottam, hogy hetiben nem érdemes nézni. Talán a csatornák közül neki is a leggyatrábbak a nézettségi adatai, egyik hétfőn két CW-sorozat alázta meg az új műsorukat. Ez lehet az egyik oka, hogy az pilotszezont megszüntették és 13 részes évadokat rendelnek be év közben. 

El kell ismernem, hogy az újonc felhozatalukkal kitettek magukért, ugyanis tele van érdekesebbnél érdekesebb darabokkal. Szerintem a listámban tőlük írtam fel a legtöbbet, bár az NBC sem panaszkodhat. Egyelőre minden ígéretesnek tűnik, és tele van potenciális lehetőségekkel. Az más kérdés, hogy élnek is vele. Akadnak itt nyomozós szériák, amikre tuti kíváncsi leszek, hisz az HBO szállított idén már egy jóságot, hátha valami újat tudnak ők is mutatni. Szerintem a legnagyobb sikervárományos az a Gotham, hisz kapcsolódik a Batman-világához és DC képregényadaptáció, utóbbinak jól megy az üzlet a tévében, hisz az Arrow is szépen teljesít, míg a Marvel szériája kegyelemből kapta meg a 2. évadot. A Fox három nyomozós szériát is berendelt. Irigylik a CBS sikerét?

Backstrom

Sztori: A tavaly nem berendelt CBS-pilot átdolgozása. Nyomozós sorozat a svéd Leif G.W. Persson könyvei alapján egy gyilkossági nyomozóról, aki igen ingerlékeny és túlsúlyos. És sikertelenül próbál felhagyni az önpusztító életmódjával, annak ellenére, hogy 5 év lefokozást követően kezd el ismét Portland város legkényesebb bűncselekményeivel foglalkozni.
Szerintem: Volt szerencsém már egy skandináv krimi trilógiához, ami nagyon jól sikerült, így a bizalmamat megszerezték, az pedig külön jó pont, hogy Hart Hanson, a Bones készítője csinálja ezt is. Ha a Dr. Csont első néhány évados hangulatát sikerülne visszahozniuk, plusz valami csavaros összeesküvést, mint a True Detective-ben, akkor valami szuperet fogunk kapni. Sajnos, csak a midseasonban fogják bemutatni, ami egy év múlva lesz. Azt remélem, hogy nem fogják nagyon amerikanizálni, mert a svéd dolgoknak van egy sajátos atmoszférája. 10/8

Empire

Sztori: Családi dráma egy hip-hop birodalom tulajdonosáról, annak feleségéről és 3 fiáról, no meg arról, hogy kiderül, hogy beteg és három év múlva teljesen magatehetetlenné fog válni – így örököst kell keresnie. Mindez sok zenével, kortárs és saját szerzeményekkel (zenei szerkesztő: Timbaland).
Szerintem: A készítőkről fogalmam sincs, hogy kicsodák, de ha a kegyetlen zenei valóságot remekül tudják tálalni, én biztosan meg vagyok nyerve nézőnek, főként az alapsztori üt nálam. Végül is a gazdag fickó keresi az örökösét, ilyet is láttam már, de új köntösben is szívesen látom. Timbaland lesz a zenei producer, aki szerintem általában remek számokat produkál, plusz tavalyi év egyik legjobb albumáért is ő volt a felelős. Gondolom, ezt a Glee helyére szánják. 10/8

Hieroglyph

Sztori: High concept fantasztikus akció-kaland sorozat az ókori Egyiptomban, egy mágiával teli világból. A főhős egy tolvaj, akit kihoznak a börtönből, hogy a fáraót szolgálja. A feladata, hogy eligazodjon az udvari intrikák labirintusában.
Szerintem: Mindig is érdekelt az egyiptomi kultúra, bár nem vagyok valami nagy kalandfilm néző, viszont már leptek meg olyan sorozatok, amiket úgy éreztem, hogy nem nekem találtak ki. Mondjuk, az utolsó mondattal vagyok megnyerve, hogy próbál eligazodni az udvari intrikák világában. Miért lesz Trónok Harca érzésem? Ez a megpiszkálom bottal, hátha valami meg fog mozdulni. 10/6,5

Gracepoint

Sztori: Az angol Broadchurch feldolgozása egy tengerpart menti kisvárosban elkövetett gyerekgyilkosságról és a nyomozásról.
Szerintem: Az eredeti szériáról fogalmam sincs, viszont szerintem ilyen tipikus kisvárosi nyomozás lesz, hogy mindenkinek van valami titka. Igazából az ilyesmi érdekel, bár annyiszor láttam már ezt is ellőve. Úgy érzem, hogy egy esélyt mindenképpen megérdemel. 10/6

Gotham

Sztori: A Batman-ből ismert James Gordon felügyelő/rendőrkapitány eredettörténete, melyben természetesen rengeteg DC-univerzumbéli figura szerepet kap – többek között a fiatal Bruce Wayne, és jó pár széles körben ismert, és csak a képregényesek számára ismerős gonosz, akiknek ugyancsak végigkövethetjük a sztoriját a nulláról a rosszfiúságig.
Szerintem: Ha itt is előjön a képregényhűség, mint az Arrow-ban, hogy egy csomó képregényes rosszfiút behoznak, akkor itt probléma nem lehet, bár ez is csak egy újabb nyomozós cuccnak tűnik. Ahogy mondtam az esély jár. Azért Batman-t nyugodtan nélkülözhetjük. 10/6,5

Red Band Society

Sztori: Egy spanyol sorozat, a Polseres Vermelles alapján. Komikus, kvázi középiskolás dráma, ami egy kórház gyerekosztályán játszódik a bentlakók között. A narrátor egy 12 éves, kómában lévő fiú.
Szerintem: Azt hiszem, hogy megvan az a széria, amivel igazán betalált nálam a csatorna, hisz az korosztályom, és nem egy hétköznapi helyzettel fognak szembenézni. Egy sorozat sem játszódott még a kórházi gyerekosztályon, az pedig külön érdekes lehet, hogy valaki a kómából kommentálja az eseményeket. Szerintem lesz valamilyen gyermekded bája, úgyhogy ezt várom a legjobban. 10/10

Képek és tartalom forrása: sorozatjunkie.hu

2014. május 27., kedd

The Flash: Előzetes

Szép sorra veszem az adókat, hogy honnan, mi érdekel, viszont úgy érzem, hogy muszáj kiraknom a Flash hosszú előzetesét, plusz az Arrow fináléja után volt egy rövidebb snitt, amin Flash és Arrow együtt edzettek. Számomra természetes, hogy ez a legvárósabb az őszi újoncok közül, tekintve, hogy az egyik kedvenc sorozatom spinoffját fogom megkapni. Barry Allen karakterét nagyon bírtam a két részben, aztán megismerhettük a két tudósbarátját is, akik kicsit dilisnek tűnnek a szimpatikusság mellett. Benne van a trailerben az a részlet, amit már ősszel láthattunk, ahogy megkapja a képességét a hős.


Az ötperces trailer pedig csak tovább növelte a várakozást. Hangulatban inkább a Zöld íjász 1. évadára fog hasonlítani, bár szerintem ez még inkább viccesebb lesz. Tekintve, hogy a karakterek maguk is kicsit komolytalannak tűnnek, hisz Barry Felicity-re nagyon hasonlít. A főgonosz ígéretesnek tűnik, ahogy a problémák is. Szerintem heti gonoszokat fogunk kapni, az átkötő szál pedig Barry anyjának keresése lesz. Szerelmi szál terén a tudóslányt tudom elképzelni. Valahogy jobban passzol hozzá, mint Marion. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle!

Amúgy nekem a jelmez nagyon tetszik. Fogalmam sincs miért, de bejön ez a piros cucc. A pilotban Stephen Amell kameó is lesz, így jól indul. Szerintem sikeres lesz, tekintve, hogy ősszel ez szállította az Arrow 2. évadának két legnézettebb részét. A CW érdekes mód nem is nyomta be a legjobb szériájuk mögé, hanem a Supernatural-lal rakták párba. Esély megvan, hisz két éve az Arrow is így indult.


Arrow: A legjobb képregényadaptáció



Nem is olyan régen búcsút vettünk a Zöld Íjász 2. évadjától, ami a CW legnézettebb fináléja lett idén. Többször is értekeztem már az évadról, aminek a hibái az idei részekben tűntek fel, azonban még így is messze az Arrow nyújtotta a legjobb szórakozást a heti sorozataim közül, mert néhány hullámvölggyel karöltve egységes minőséget hozott. Persze, hogy akadtak unalmasabb, töltelékrészek, amiket az ember simán átugorhat, ha darálja.

Idén nem az utolsó részekre kaptak elő egy főszálat, hanem ráhúzták az egészre, ami mellett pár karakter meg is kapta a maga történetét. Szerintem jót tett az egésznek az átívelés, aminek köszönhetően nyomasztóan sötét lett a hangulat, sőt néhol már erősen drámaivá váltak a részek. Sikerült az egészet jobban felépíteni, hogy előrevetítenek egy végjátékot, és annak az útját figyelhetjük meg. Okosabban, ügyesebben szerkesztettek idén, mint tavaly, bár szerintem maguk a készítők is úgy döntöttek, hogy az 1. évad az egy előzménytörténet. Ehhez kapcsolódik egy negatívum, hogy az írók hadilábon állnak az idővel, mert hol elhúzzák a dolgokat, hol pedig valamibe belekezdenek, amit nem fejeznek be.


A karakterek többségében remekül teljesítettek. Oliver hőssé vált, viszont a rossz döntései visszaütöttek, ami lelkileg megviselte őt. Szerencsére ott volt neki a két legjobb barátja az évadban a méltánytalanul hanyagolt Dig, aki még mindig a szimpatikus bölcs társ szerepében remekel és a még mindig imádnivaló, jó beszólásokkal rendelkező, Felicity, akit hanyagoltak kicsit az évad második felében, bár voltak jelenetei. Amúgy én baromira kíváncsi lennék Felicity háttértörténetére, mert keveset tudunk róla. A kedvenc szereplőm persze, hogy rá vagyok a legkíváncsibb. A legnagyobb pozitív változás Laurel-nél figyelhető meg, aki az utolsó részekben szimpatikus lett, és elindult a Kanárivá válás útján. Roy a csatlakozásán kívül nem sok vizet zavart, ahogy Thea sem, őt tényleg megkínozták ebben az etapban.

Az Oliver-Diggle-Felicity trió pedig még mindig a legjobb jeleneteket szállítják. Hihetetlenül jó a dinamikájuk, hisz ez élvezethez jutattja a nézőket. Felicity és Diggle pedig a bajban mindig ott vannak Oliverrel. Itt főként az Oliver és Felicity között levő kémia a részek fénypontja. Mindig nyálcsorgatva nézem a jeleneteiket. Én régen láttam ennyire jó párost a képernyőn, pedig nincsenek is együtt. Igazából fogalmam sincs, hogy ez miért működik ennyire jól.

A finálé tökéletesen lezárta az évadot, bár maradéktalanul ez sem tetszett, mert azt éreztem rajta, hogy a készítők a harmadik évad tudtával a zsebükben csinálták meg, hisz csomó elvarratlan szálat hagytak, bár kellenek a cliffhangerek. A főszereplőkért igazán nem tudtam izgulni, mivel lázadás lenne, ha Felicityt vagy Digglet feláldozták volna. Azonban ez a rész is mind akció, mind dráma szempontjából remekül volt összerakva. Még azt mondom, hogy a színészi játék is nagyjából rendben volt. Még a humort is megengedték maguknak. Tovább spoilerezem.


Mindannyian tudjuk, hogy az epizód csúcspontja az Oliver vs. Slade harc volt. Szerintem az idevezető utat szuperül köveztek ki. Egyszerűen nekem tetszett, amilyen pszichológiai hadviselést folytatott Slade Oliver ellen, aminek a csúcspontja Moira halála volt, azonban a fináléra fordult a kocka, úgyhogy átverték a nézőket egy csavarral. Manu Bennett egyszerűen félelmetes főgonosz volt egy teljesen megmagyarázható indokkal. Nekem a leginkább a két karakter között lezajló párbeszéd tetszett, azoknak minden egyes pillanata. Ahogy Slade előadja Oliver bukását. Szerintem a rész végén lévő monológ ütötte a legnagyobbat, amikor Ollie elmondta, hogy miatta lett hős. Nem bánom, hogy a logikával ellentétben nem iktatták ki Sladet, hisz később még előugorhat. Amúgy szerintem jó pont, hogy a szigetre zárták be.

Sokakat idegesít az Íjász senkit sem ölök meg programja. Szerintem lélektanilag érthető a döntése, és jó volt ezt is előhúzni a kalapból. Józan paraszti ésszel azt mondja az ember, hogy meg kell ölni Sladet, azonban ha ő a képed röhögve hall meg, akkor nem érezheted magad megkönnyebbülve. Érdekes volt a szembesítés, amit Nyssa is mondott, hogy emiatt tart itt a város, ahol most van. Meg lehet érteni Oliver döntését, ahogy a másik félt is. Szerintem az 1. évadban hoztak ki túl sokat a gyilkolós témából
.

Számomra a legjobb jelenet Oliver szerelmi vallomása volt, amivel beetettek. Nem tudtam elképzelni, hogy nem mondja őszintén, főként azt, hogy Felicity-nek mondja ezt. Enyhe sokkot kaptam, amikor láttam, mert erre vártam, és volt végre valami kézzel fogható. Én azt gondolom, hogy komolyak voltak ezek a szavak, annak ellenére, hogy egy terv része volt. Szeretném, ha az írók nem a rajongói nyomás miatt hoznák össze őket, hanem azért, mert ők is látják, hogy működőképes a dolog. Felicity a fény Oliver életében, plusz eszméletlenül jó a kémia a két színész között, ezért nem vagyok Laurel és Oliver mellett. Pont, hogy a kémia hiányzik közül, maximum testvérekként látom őket. A készítők maguk sem hitték, hogy az IT lány produkálja majd a legjobb jeleneteket.


Ki kell térnem Oliver zseniális tervére is. Én is filóztam azon, hogy vajon ki az a nő, akit a legjobban szeret a hősünk. Természetesen Laurelt rabolták el, hisz Slade csak őt tudta, viszont a vallomásnak köszönhetően Felicityt is elfogta. Akkor ültettek a kispadra, amikor az ellenszert Felicity belebökte Slade-be, amiről kiderült, hogy egy terv volt, úgyhogy a vallomás átverés volt. Őszintén szólva nekem ez az ötlet, egyáltalán nem fordultam meg a fejemben, ezt okosan oldották meg. Ezek után tessék ilyen kis badassosra venni még őt.

Az ARGUS is közben akciózott egy sort, mert Slade serege miatt Amanda Waller el akarta pusztítani Starling Cityt, azonban Diggle rajtaütést szervezett. A Team Arrow-ra volt kihegyezve a finálé. Lyla, az ex-felesége, barátnője is feltűnt segíteni, hisz a szerelme az elpusztítandó városban volt, ahogy az Öngyilkos Osztag is besegített. Mondtam már, hogy bírom Deadshotot? Amandat is meg tudtam érteni. Itt mondjuk számomra az volt a csattanó, hogy kiderült, John apa lesz, ezt akarta Lyla elmondani az ajtónál.


Kaptunk pár cliffhangert is a végére, hogy legyen min izgulnunk őszig. Quentin Lance bácsi megsérült, de nem veszembe, hogy meghal. Thea és Roy is szerepelt a fináléban, bár szerintem elhanyagolhatóak voltak. Thea meg lelépett Merlyn-nek, amiben semmi logikát nem látok, azonban jó lehet az utózöngéje. A flashbackben pedig Oliver megismerkedett Amanda Waller-ral. Még nyitva hagyták nekünk Oliver és Felicity kapcsolatát.

A 3. évadhoz a reményeim is vannak. Minél több Oliver és Felicity pillanat. Amúgy szívatnak az írók. Adják magukat a jeleneteik csók szempontjából, de nem lépik meg. Laurel további szép építése. Egy kemény Thea. Diggle apává válása. Plusz Oliver fiáról se feledkezzünk meg. Mondjuk poén lenne, hogyha lány lenne a képregénnyel ellentétben. Minél több információ Felicity hátteréről.


Összességében: a finálé 10/8 és az évad 10/8,5. Nem egy tökéletes sorozat, azonban az egyik legjobban összerakott akció, dráma sorozat, ami a tévében fut. A CW kínálatból pedig messze ez a legjobb szórakozás. Az írók idén szintet léptek, úgyhogy remélem ezt a lécet sikerül ősszel megugorniuk, mert úgy érzem, hogy van még itt bőven potenciál, plusz várom a Flasht.

2014. május 26., hétfő

Videoklip: Ed Sheeran - Sing


Ed Sheeran második lemeze június 23-án fog megjelenni, amit én nagyon várok, tekintve, hogy van jó pár kedvenc dalom tőle. Az első lemeze, a + sikeres volt világszerte, sőt a bemutatkozó dalát a The A Team-et még Grammy-re is jelölték. A következő albuma az X címet kapta, amiről néhány napja látott napvilágot a Sing klipje. Aki a melankolikus, érzelmes The A Team vagy Give Me Love-szerű felvételt vár, annak szerintem az új dal és videó is csalódást fog okozni, ugyanis egy pörgős R'n'B nótát kapunk, amiben továbbra is hangsúlyos szerepe van a gitárnak, az éneknek és a rapnek. Őszintén szólva az ilyen típusú felvételek nekem sokkal jobban bejönnek Ed-től, hisz a +-on is a You Need Me, I Don't You volt a legjobb. Elsőre hallásra annyira az új nóta nem jött be, mert nagyon hajaz JT-re, azonban Ed sajátosságai is felfedezhetőek benne, plusz a videoklippel megvettek.

Maga a dal szerelmes, finom testiséggel fűszerezett nóta, ennek köszönhetően a klip sem lett visszafogott, bár egy bábu hódítja meg a csajokat Ed helyett, bár ő maga is szerepel, ahogy Pharell Williams is, aki a társszerző és a producere volt a számnak. Tudniillik, hogy az ő nevéhez köthető az idei év egyik legnagyobb slágere, a Gru 2 betétdala a Happy. A videó szerintem teljesen jópofa lett. Ha nem a bábu lenne a főszereplő, valószínű sértőnek találnám, így viszont inkább poénosabb az egész, hisz a bábu hódít meg minden csajt. Gondolom, hogy lesz, akiknél biztosítékot ver a lenge lányok, sztriptíz, prostik meg a piálás miatt. Egyszerűen szórakoztató lett. Nincs benne semmi tanulság. Talán mégis, hogy úgy reklámozzák ezt, az életmódot, hogy nem helyes, hisz mini Edet letartóztatják végül is.

Jó szám, de azért remélem, hogy az albumon tartalmasabb dalok találhatóak. Amúgy külön plusz pont, hogy az album nagy részét Ed egyedül szerezte. Ez a srác lenyűgöző ilyen szempontból, plusz neki zenekara sincs. Kíváncsi vagyok, hogy mit fogok hallani tőle a korongon. A dal amúgy szépen szerepel a listákon top 20 és top 10-ben van a legtöbb országban.

Once Upon A Time: Véget ért a 3. évad


A Once Upon A Time is lassan egy hete leköszönt, hogy nyári szünetre vonuljon egy dupla évadzáróval. A rajongóknak nem kell aggódniuk, bár idén egy kicsit megcsappant a nézettség, viszont a széria 18-49-ben nyeri az idősávját, így könnyen megkapta a negyedik évados berendelést megérdemelten. Az évad második felében elég pozitívat csalódtam. Korábban ha a harmadik évadról írtam elég negatív hangvételű volt a két kritikám, azonban a szezon második felével odacsaptak a készítők. Őszinte leszek, nagyon jót tett a sorozatnak, hogy két részre bontották az évadot. Szerencsénkre jövőre is így lesz.

A harmadik első fele számomra továbbra is egy elhúzott Henry-mentőakció volt pozitív jellemfejlődéssel Emmától, egy oltogató Regina-val, egy remek negatív gonosszal, Pán Péterrel és egy szerelmes Hook-kal. Az évad második fele ennél sokkal élvezetesebbre sikerült, szinte már az első évadot hozta vissza nekünk. Talán tavaly az volt a baj, hogy a siker miatt elszaladt a ló készítőkkel, és annyi (idióta) ötletük támadt, amit meg akartak valósítani, ami nézettségcsökkenéshez vezetett, azonban idén jóval összerakottabb lett az évad, főleg a második fele. Gyakorlatilag két évadot láthatunk. Ha értékelnem kellene az első felét az mindössze egy 10/6 lenne, viszont a második fele 10/7-8-ra felhúzta, a kilences határt is súrolta. Tovább spoilerezem.

Ahogy az évad első felében Pán Péter volt a telitalálat, úgy a második felében Zelena, a nyugati boszorkány Óz birodalmából. Kapott egy remekül felépített háttértörténetet, megérthettük a motivációját, azonban nem lett szimpatikusan tálalva. Mindenesetre én imádtam minden megmozdulását. Az írók általában a gonoszokra nagyon jól ráéreznek. Tökéletes példa az újra "ragyogyó" Regina. Először amúgy a zöldfestéket én iszonyú röhejesnek gondoltam, meg komolyan vehetetlennek, de ahogy kiderült az oka, valahogyan elfogadtam. Rebecca Mader kitűnően hozta a figurát. Szerintem az alakítása néhol színpadias, felsőbbrendűbb volt. Ezt is kellett a figurájának sugároznia. Egyetlen egy hibája volt, hogy szerintem egy nagyon rövid végjátékban és könnyen intézték el, mert simán rá lehetett volna építeni a finálét.

Az évadban komolyabb jellemfejlődést Emma produkált, aki megtanulta elfogadni azt, hogy ő a megmentő, Regina pedig végre megtalálta a boldogságot. Egyszerűen imádnivalóak voltak Robinnal. Nem tudtam nem szurkolni az ő egymásra találásuknak. David is szimpatikus volt, főként a ráépülő részben, mert egy teljesen alap félelmet tálaltak. Snowot és Henryt hanyagolták, hisz nem volt konkrét szerepük. Mondjuk, nem értem, hogy Henry miért örvend közutálatnak. Hook pedig végigcsapta a szelet Emmának, bírom a fazont, Nealt kiírták, az ő halála nem érintett meg, mert közömbös volt nekem, Rumpelstilskin meg az inasa lett Rebeccanak, Belle meg megkapta a naiv szerelmes szerepét. Meg megszületett a királyi baba Neal névvel, amivel nem leptek meg.

A finálét gyakorlatilag Hookra és Emmára, főként utóbbinak a karakterére volt kihegyezve, hisz az alaptémája az otthon volt és mondhatni a család. Emma nem mondott le arról a tervéről, hogy visszamegy New York-ba, mert ott biztonságban érezte magát, míg Storybrooke-ban a folyamatos veszéllyel kellene szembenéznie, hiába van itt a családja. Sikerült a kétórás évadzáróban az 1. évad teljes hangulatát visszahozni, főként úgy, hogy végül is az alapokhoz tértek vissza, mint Snowék kapcsolata, Ruby is feltűnt, vélhetőleg jövőre állandó szereplői státuszban visszatér, mert kaszálták Meaghan Ory sorozatát, amikor Regina Evil Queen volt.
Nekem nagyon tetszett, ahogy Hook és Emma kapcsolatát is beépítették a két részbe, hisz köztudottan szerelmes a kalózba a megmentőbe. Azzal eleve szimpatikus Hook, hogy amikor szerelmét beszívja az időportál azonnal utánamegy. Végül is ő csak asszisztál a történethez, hogy rájöjjön az igazságra Emma. Végül kiderült, hogy hogyan került New York-ba. Ő emlékezett mindenre, és eladta a hajóját, hogy Emmán segítsen. Őszintén van ennél romantikusabb gesztus? Nagy előny, hogy ott van közöttük az a bizonyos szikra. Igazából az évad folyamán a kapitány bebizonyítja Swannak, hogy végig ott volt neki, ezért elcsattan az első hivatalos mindkettőjük által akart csók. Gondolom, hogy a szerelmüket jobban kibontják jövőre.

Arról szólt az egész finálé, hogy Emma végül is hazataláljon. Zelena varázslata miatt visszakerültek a múltba, ahol láthatta szülei megismerkedését, pontosabban amit megzavarta, így neki kellett őket összeboronálnia. Azonban az nyitotta fel igazán a szemét, amikor Snowt megölte Regina, akkor jött rá, hogy mennyit jelent neki a családja és az otthona. Ezt főként az ezután lévő beszéde bizonyítja, és leomlott benne egy fal, hisz már tényleg az érezhetjük, hogy elfogadja a szüleit, mert anyának, apának hívta őket. Jennifer Morrison egyáltalán nem nagy színésznő, viszont nagyjából sikerült elcipelnie ezt a két epizódot a hátán.

Az érzelmeket tökéletes fegyverként használja a sorozat, amit az elmúlt 11 rész tökéletesen bizonyított. Remélem, hogy a hirtelen megtalált minőség a 4. évadra is megmarad. Amúgy tudomásom szerint ugyanígy fogják a következő etapot is felbontani, hisz bebizonyosodott, hogy jobban működik ez. A finálé egy tökéletes drámai és emocionális centrifuga, hisz van itt bánat, halál, könny, szeretet, szerelem, boldogság, happy end. Néha ezért jó kiszakadni a komfort környezetünkből.


Egyetlen negatívumot tudok az egészből, az pedig Marian karakterének behozása. Alapvetően nem egy idegesítő figura, nem is gonosz, csak egy ártatlan nő, azonban Regina boldogságának tönkretevője. Szépen felépítették Robin és Regina kapcsolatát, de a boldogságot eltiporják azzal, hogy Marian, Robin feleségét visszahozzák. Ez számomra egy kegyetlen, bosszantó és idióta húzás. Nem tudom, hogy az írók melyik figurát szívatják a legjobban. Még hős címet is adnak Regina-nak, hogy eltiporják az örömét. Olyan átlátszó drámai húzás. Nem szeretem a szerelmi háromszögeket. Ebből jól nem jöhetnek ki.

A cliffhangert pedig Elsa hozta el nekünk. Az OUAT készítőinek sikerült megszerezniük a Jégvarázs jogait, így a tavalyi év egyik legnépszerűbb meséjét is beépítik. Személy szerint nekem nagyon tetszik az ötlet, mert nagyon szerettem a filmet, hisz nem egy szokványos Disney cukormáz, hanem a testvéri kapcsolatról szól. Ezek után remélem, hogy Kristen Bell is fel fog tűnni Anna szerepében. Amúgy sokan szeretnék, hogy Idina Menzel, Elsa hangja alakítaná őt. Igazából nem tudom, hogy ebből mit hozhatnak ki, viszont van potenciál, úgyhogy kíváncsian várom az őszt.


Összességében: a fináléért 10/9 jár, csak Regina-val való kicseszés miatt vontam le, az évad pedig 10/7, mert nagyon szépen feltornászták magukat, jól építették a karaktereket. A készítők a nézői véleményekre is nagyon figyelnek, hisz sokakat zavart Snow vagy éppen Henry. Mondjuk, engem csak előbbi, mert a sztorijából már sokat nem lehet kihozni. Elégedett vagyok az évad második felével, hisz nagyon vártam a részeket. Mindenképpen ott leszek ősszel rendszeres nézőként.

2014. május 23., péntek

Videoklip: Demi Lovato ft. Cher Lloyd - Really Don't Care (dalszöveges videó) + személyes


Demi Lovato negyedik kislemeze a Really Don't Care lesz az egyéves DEMI-ről. Azóta a kritikám óta eléggé megszerettem a lemezt, Demit mindig is bírtam, hisz iszonyú tehetséges énekesnő, viszont egy új albumnak én jobban örülnék, mert valami újdonság nem ártana. Mostanában biztos nem kapunk ezen a klipen kívül új anyagot, hisz most jön a turné európai szakasz, aminek során azt hiszi, hogy a Neon Lights sláger Európában, pedig nem igazán. Lényege az, hogy ha megszólal a szám, akkor valamilyen alkalmazással lehet jelezni, aztán tudják, hova jöjjenek. Gondolom, az számít, hogy hányan kattintanak rá. 

Dalszöveges videókat nem szoktam kiposztolni. Ennek most az az oka, hogy rajongókkal készítették el ezt a kisfilmet, sőt maga az énekesnő is feltűnik meg a bodyguardjai is. Persze, nem egy egyedi ötlet, hisz más énekesek is már csinálták ezt, azonban ez egy nagyon kedves gesztus a fanok felé. Lelkesen nyomják a playbacket a szám alatt, amíg a hátuk mögött fel nem tűnik a bálványuk, mert sikítás. Mindig jó látni, hogyha egy énekes ennyire törődik azokkal, az emberekkel, akiknek köszönheti a sikerét. Demi is egy teljesen közvetlen személyiség, így jó látni, hogy mennyire természetesen viselkedik az idegenekkel.

A maga dal továbbra is egyszer már elsütött popnóta rapbetéttel. Ennél megszokottabb talán nem is lehetne. Szerintem inkább már egy Avril-dala, ennek ellenére szeretem, mert agykikapcsoló. Azért viszont nagyon haragszom, hogy Cher Lloydot csak egy nyamvadt verse erejéig rakták bele, pedig a csajnak az egyénisége mellett remek hangja is van. Valahol megtalálható a bemutatkozó anyagáról szóló kritikám. Azért nem egy Nicki Minaj, aki csak a száját tudja jártatni, hanem még énekelni is tud mellett.

Most egy kis személyeset szeretnék megosztani veletek. Sajnos, ahogy láthattátok, az utóbbi időben igen kevés kritikát posztoltam, ennek a legegyszerűbb oka, hogy az elmúlt egy hónapban több vizsgát is kellett csinálnom, mivel előrehozottat tettem német nyelvből, így osztályozó a két év tananyagából, plusz még nyelvvizsgáztam is, ezeken a részeken többségében elégedetten túl vagyok, már csak a szóbeli van hátra. Meg az az igazság, hogy nagyon kedvem sem volt, hisz szívesen néztem pihiként sorozatokat, mint, hogy még írjak is róluk. A tanárok sajnos nem toleránsak az előrehozottal, mert még az év végi jegyekért is hajtani kell. Nyáron valószínű aktívabb leszek.

Úgy tervezem, hogy kikerül az Once Upon A Time és az Arrow évadzárójáról a kritika, plusz további négy cikket biztosan ki fogok még rakni az Upfronts-szal kapcsolatban, pontosabban az érdekesnek tűnő pilotokról, aztán tervezek egy heti rovatszerűséget a saját kedvenc szereplőimről innen-onnan, plusz jön a nyári dara lista. Heti poszt lehet, hogy érkezni fog a Game of Thrones-ról, a The 100-ról és az Orphan Black-ről.

2014. május 22., csütörtök

Supernatural: Véget ért a 9. évad


A Supernatural 9. évada is véget ért néhány napja igen magas nézettséggel, amivel a CW finálék házi versenyében második lepett meglepő módon, még az Arrowot is majdnem elkapta. Ilyen szempontból hatalmas tisztelet a szériának, mivel a tavalyi évadban ingadozóbbak voltak az adatok, addig idén elég stabilan két millió felett teljesített, bár tavasszal benézett az alá, viszont még így is simán az egyik legnézettebb. A vicc az, hogy a pár éve még CW zászlóshajójának számító The Vampire Diaries simán maga mögé utasította. Igazából nem tudom, hogy a nézők miért most fedezték fel a Winchester-srácokat, főként úgy, hogy messze nem ez volt a legjobb évaduk.

Tavaly év végén átlagosnak ítéltem szezont a szokásos SupNat klisékkel és hibákkal. Sajnos nálam ez a minőség visszaesés rányomta a bélyegét az évad maradék részeire, mivel kezdtem az átlagos, gyengébb és jó részek között a lelkesedésemet, pedig a 8. évad után azt éreztem, hogy kilábaltak a gödörből, erre megálltak a fejlődésben, azonban messze nem vagyok olyan negatív. Kezdem belátni, hogy a srácok darálva lehet, hogy sokkal jobb élményt nyújtanak, mint hetiben, bár a cliffhanger miatt ezt a tervem lehet, hogy sutba kell dobnom. Tovább spoilerezem.


Az évad elején én nagyon rajongtam azért az ötletért, hogy az angyalok közöttünk járnak, Castiel ember és Sam meg van szállva, azonban ezzel, a helyzettel semmi érdekeset, izgalmasat nem tudtak produkálni, sőt a végén már legyintettem rá, hogy öldösik egymást, mert idióták. Metatront idézem tényleg birkák. Szerencsénkre az alkotók is úgy látták, hogy az idegesítő Bartoromeót el kell intézni, a másikat meg egyszer sem láttunk. Utána maradt ez a séma Castiel és Metatron állt egymással szemben, utóbbi saját kis tervét vitte így keresztül. Ebben a szálban sem éreztem az életet. Aztán az angyalok kritizálják az embereket...


Nem tudom, hogy hogyan álltok Metatronnal, én bírtam a fazont, annak ellenére, hogy ő volt beállítva a negatív figurának, viszont nem találtam különösebben gonosznak, csak egy önző, kitűnni vágyó embernek tűnt. Mondjuk, nekem szimpatikus volt azzal, hogy írogatott és olvasott. El kell ismerni, hogy maga a terve zseniális volt, csak a kivitelezése számomra nem volt túl érdekes egészen a 22. részig. A monológja pedig tökre igaz volt Istennel kapcsolatban, ezt mondjuk a többségében vallásos USA torkán nem tudom, hogy megy le. Abból a részből is csak az jött le, hogy nem gonosz, csak valami nagyot akar. Nem tehetek róla, de a színésznek jóságos nagypapa hatása van. Amúgy nekem gagyi húzás, hogy úgy bukott el, mert Castiel bekapcsolta a rádiót, aztán ő elmondta a véleményt az angyalokról, így hallották. Nem bánom, hogy nem halt meg. Még törjön borsot az ember orra alá.


Az utóbbi részek egyedüli érdekes pontja Dean volt Káin-pecsétjével és az Első Karddal. Meg kell említenem, hogy az évad messze legjobb része a 12. volt, amikor a srácok külön voltak, és mással lógtak. Tetszett, hogy ez a démoni dolog mit művel a kedvenc tesómmal, hisz Káin nem hiába mondta, hogy nagy árral jár ez az erő. Őszintén szólva ez jobban áll neki, mint Sam-nek. Nem hiába szoktam Jensen Ackles színészi készségeit dicsérni, mert ez a gyilkológép szerep jól áll neki. Ez a szál a következő évadra is áthajlik. Amúgy vicces volt, hogy Dean végül is Crowley-val haverkodik, utóbbi is szállította a beszólásokat.

A finálé igazából tetszett a hibái ellenére, mert egyedül a Winchester-tesók, különösen Dean sorsa érdekelt. Az angyalok végre hazamehettek és a napot Castiel, a hős angyal mentette meg. Ezekbe a részekbe egy csepp feszültséget sem sikerült csempészni. Egyedül a popkulturális utalások javítottak az összképen, főként Metatron bukásának a módszere nem jött be, hisz annyi filmben láttam már ezt elsütni. Végre láthattuk a Mennyek börtönét, ami semmiben sem különbözik a földiektől, és megszabadultunk Gadreel halovány karakterétől. Egy egyszerű áldozati bárány.

Szerintem a rész fénypontja Dean volt, mert láthattuk, hogy tényleg mit művelt vele a Kard és a pecsét, mert ha nem használta, akkor meghalt volna. Mondjuk ez volt az a rész, amikor összevonta a szemöldökön, ugyanez volt tavaly a betegség terén. Megoldódott végre a Sam és a Dean között húzodó konfliktus, aminek során Sam-nek sikerült magára cáfolnia. Teljesen ki volt akadva, hogy beengedte az angyalt Dean, míg ő haldoklott, aztán ő démonnal akarta visszahozatni a bátyját, ennek a szálnak így aztán nem volt semmi értelme.


Újdonságot nem mondok azzal, hogy megint meghalt az egyik Winchester-tesó. Tavaly Sam, idén Dean volt a soros. Hihetetlen, hogy ezt a trükköt nem tudom, hogy hányadjára játszották el, mégis sokkolt és izgalmas lett. Egyszerűen megvettek ezzel a jelenettel, pedig még mosolyogtam is. Ez valami fétise az alkotógárdának. Akkor is megható volt, még Samtől könnyeket is láttunk, és aggódtunk, hogy szegény. Mondjuk, nem tudom, hogy abban a szent pillanatban miért nem hívta Casst, bár ő benne merül az elem. Jövőre vajon feltölti-e?

Míg Sam Crowley-t próbálta megidézni, mert rájött nem tud a bratyó nélkül élni, addig utóbbi mesélt egyet a halottnak Káinhoz kapcsolódva. Lényegében arról volt szó, hogy Káin, ahogy Dean is rájött, hogy inkább meghalna, mint, hogy szörnyeteg legyen. Rendezgette a testét. Kezébe nyomta a kardot. A mese lényege az volt, hogy a pecsét nem tudta Káint elengedni, így feléledt, ez történt Dean-nel is. Legalább nem ez a cliffhanger. Az az érdekes, hogy fekete szemekkel nézett ránk, úgyhogy démon lett belőle.


Így győztek meg az alkotók, hogy a 10. évad első részét biztosan megnézem ősszel, mert ennek a következményeit muszáj látnom. Dean démonná vált a hajcihő miatt. Szerintem ebben rengeteg potenciál lehet, hogyha nem bagatelizálják el úgy, mint idén, akkor remek etapnak lehetünk tanúi. Amúgy bennem a 4. évad zárósnittjét idézte fel meg a 3. évadét, hisz mindkét tesó volt már fekete szemű. Kíváncsi vagyok a reakciókra, és, hogy mit fognak Dean-ből így kihozni, hisz maga ura lesz, őrült vagy Crowley ölebe.



Összességében: finálé a cliff miatt 10/7, az évadot viszont nem érzem többnek 10/6,5-nél. A heti ügyek többsége is unalmas volt, plusz a főszál súlytalanná válása sem volt jó, viszont vannak remek beszólások és engem a Kardos történetszál teljesen megfogott. A 10. évadban remélem, hogy ennél többet fognak tudni. Nálam ez messze nem kaszaszint, mert még mindig remek szórakozás, viszont lehetne magasabban a léc.   

2014. május 18., vasárnap

Thr Originals: Véget ért az 1. évad

Sosem gondoltam, hogy az The Originals válik az egyik kedvenc sorozatommá, főleg a pocsék backdoor és közepesnél egy fokkal jobb pilot után, amiket általában kukázok. Az őszi kritikámban dicsértem a szériát, ugyanis elég jól kikupálódott, bár a történetnettel, karakterekkel néha voltak problémák, viszont tetszett, hogy elég sok haláleset történt, plusz egy főkaraktertől el is kellett az évad felénél búcsúznunk. Nem egy tökéletes széria és messze nem a legjobb természetfeletti, mert a Teen Wolf-ot nem éri utol, viszont nálam a Supernatural idei évadját simán veri. Az évadzáró pedig kimondottan jól sikerült, amiben reflektáltak a második évadra is, ami keddről hétfőre került át, ami a csatorna egyik leggyengébb napja, úgyhogy bízzunk a legjobbakba. Talán, hogyha egy másfél millió nézőt hoz, akkor a folytatás biztos. Egyelőre összegezzük az évadot és a finálét. Tovább spoilerezem.


Az évad középénél Claire Holt kiszállt a sorozatból. A nyilatkozata szerint, ennek családi okai voltak, mert hiányzott nekik, bár gonosz vagyok, mert csak hat részt kellett volna még forgatnia, így szabadult volna. Rebekkah-t kedveltem, mert kellet egy női pólus Elijah és Klaus közé, így nem volt annyira férfidominancia, azonban ez az egyensúly felborult, amikor Rebekkah lelépett. Klaus meg akarta ölni, mert ő és Marcell hívták ide a vérszomjas apucijukat, aki mindenképp végezni akar a fogadott fiával, Klaus-szal. Azért sokat elárult, hogy a bátyja mégsem akarta megölni, így ultimátumot adott neki. Szerintem rányomta a bélyegét a sorozatra a hiányát, mert nem volt egy domináns nő sem vámpír részről. Plusz nekem szimpatikus volt, hogy ennyire tökös volt. Mindenesetre a második évadban biztosan szerepel, viszont csak mellékszereplői státuszban.

A másik problémán, hogy úgy éreztem egy normális történetszálat sem sikerült a babaszületésén kívül végig vinni az évadon, mert a jó sztorikat négy-öt rész múlva le is zárták az alkotók, amikben egy évad végéig kitartó potenciál lett is volna, plusz a város irányításáért folyó harc is kezdett unalmassá válni a végére. Akadtak töltelékrészek is bőven, viszont nem vagyok nagyon negatív véleménnyel a szezon második feléről sem.


Három finálét néztem a héten (Arrow, Once Upon A Time, The Originals), és nem tudtam eldönteni, hogy melyik sikerült a legjobban. A TO is nagyon ott volt ezzel a részen a szeren, ugyanis kivételesen a családi dráma és a kedves üzenetük szájbarágása most nem zavart. Érzelmi szempontból kitűnően volt felépítve a rész szerintem, mert a babáért való küzdelem, megmentése kiváltotta belőlem az izgalmát, bár gondoltam, hogy kisbaba ölés nem lesz. A dráma Joseph Morgan-nek és Daniel Gillies-nek köszönhetően remekül működött. El kell ismerni, hogy ahhoz képest, hogy CW széria az eredeti vámpírokat alakító színészek mind egytől egyig kitűnően hozzák a figurájukat. Például normál esetben egy Klaus-szintű pszichopatát nem kedvelnék, ahhoz képest, itt remekül szórakozom rajta.


Sokkolniuk is sikerült a rész során, mert eljátszották Hayley halálát, amin azt hittem, hogy sírva fakadok, mert teljesen váratlanul ért. Hirtelen kerestem az államat. Egyrészt én a karaktert megkedveltem, mert komoly jellemfejlődésen esett át köszönhetően a családjának megtalálásának, ahol egy királynő és az anyává válásnak. Nekem abszolút tetszett, hogy mondta Klaus-nak, nem csak az ő gyereke, hanem a közös lányuk. Határozottan fellépett apuci ellen. Másik sokkhatás Elijah reakciója volt, aki ugye szerelmes a lányba. Szegény, hogy mit műveltek vele. Azonban a készítők egy érthető lépéssel visszahozták az életbe, ugyanis hibriddé vált, hisz a szervezetében maradt a baba véréből. Kíváncsi vagyok, hogy ez milyen irányba tereli a figurát a második évadban. Mindenesetre meglepődtem, hogy visszatért, és örültem. Léptek az Elijah-val való kapcsolatában is.


A babaszületésére is sor került az évadzáróban, akik a boszik fel akartak áldozni, különösen Genevieve, akit a saját irháját akarta menteni, mert ő más miatt tért vissza az életbe, így a negyedik feláldozott lány nem tudott visszatérni. Szerintem az ő karaktere is remekül volt megírva, főként, ahogy a végén manipulálta az eseményeket a saját javára. Tetszett, hogy felmert lépni Klaus ellen. Igazából a motivációja is teljesen érthető volt, hisz nem akart meghalni. Mindenesetre megérdemelte a halált, viszont sajnáltam, hogy eltették láb alól, mert erős egyéniség volt. Legalább az idegesítő Moniquet is megszabadultunk.

A végső leszámolás a boszikkal volt. A harc tele volt feszültséggel és izgalmakkal, csak rövidnek éreztem, viszont tényleg lehetett aggódni a babáért. Amúgy hatalmas volt, ahogy a szőke kisbosziba beleállították a dárdát, aztán Marcel elintézte a barnát. Igazából lehetett érezni a tétjét az egésznek, hisz egy ártatlan gyereket feláldozni, aki még semmi rosszat sem követett el, csak annyi a baja, hogy a világ pszichopatája az apja. 


Az erőviszonyok is felborultak, ugyanis kiderült, hogy van egy régi vérfarkas család, akik sima embereknek adták ki magukat, ezért most ők a főnökök, így elég sok vámpír elesett. A végére megsajnáltam Marcelt, hisz az összes barátját elvesztette Klaus megállapodása miatt, viszont újra az ő oldalára állt, mert elvitte a kislányát, viszont túl késő volt, hogy a barátain segítsen, de őt megmentette a főszereplő. Alkut is kötöttek a kislány érdekében, akit kimenekítettek a városból, hogy elterjesztik, hogy meghalt, mert így nagy veszélyben lenne. Marcel szerintem a karakterek között a leggyengébb láncszem, bár valamit sikerült hozzáadni a végére, viszont simán mehetett volna a levesbe Rebekkah helyett.


Ki kell térnem a rész végén lévő kedvenc jelenetemre, amikor Klaus találkozott Rebekkah-val, hogy ő vigyázzon a lányára. Talán ez lett a legérzelmesebb jelenet az egész során, ahogy Klaus elbúcsúzott a lányától, aki láthatóan felébresztette benne az apai érzéseket. Először húztam ezen a csavaron a számat, hisz ezért vesződtek vele ennyit, viszont ez egy abszolút logikus lépés volt. Veszélyben lenne, amivel le kell számolniuk. Jobb emberre nem is bízhatná, hisz Rebekkah mindig akart saját gyereket, így legalább ideiglenesen az egyik vágya teljesült, hogy rávigyázzon, plusz része lehet az életének. Amúgy rá meg senki sem gyanakodna, hisz el lett üldözve a városból. Remélem, hogy jövőre többet fogjuk látni. Egyedül a gyereknevét tartom elcsépeltnek, hogy Hope, az az Remény lett.

A cliffhanger pedig a Mikaelson családi piknik volt, ugyanis kiderült, hogy a boszikat Esther, az Eredetiek anyja befolyásolta, hogy kinyíratja a saját unokáját, de ez a nő mi a francért utálja annyira a gyerekeit, mert aput megértem, hogy Klaus nem az ő fia, azért akar végezni vele, de a nő, amikor ő tette őket ilyenné. Esther tinilány testben tért vissza az egyik eredetivel Kohlal, aki biztosan szerepelt a Vámpírnaplókban. Amúgy apu is visszajött Davina segítségével, csak láncra verte az öreget a kisboszi, hogy ne használja ki. Személy szerint dörzsölöm a kezemet, hogy milyen jó lesz ez. Az alkotóknak csak azt tanácsolom, hogy jobban gondolják át az átkötő szálakat, kicsit alaposabban is felépíthetnék, és nem elkényelmesedni, ha megkapják a második etapot.


Összességében: 10/9 jár a fináléért, mert kitűnően lett összerakva, az évadra viszont "csak" 10/7, mert bőven akadtak hibák, viszont jó dolog kanyarodott ki a pilotból, így nem érzem úgy, hogy kevesebbet érdemelnének. Ősszel mindenképpen ott leszek a folytatásnál és továbbra is megmaradnak az eredetiek heti nézősnek. Látszik, hogy vannak dolgok, amikben fejlődniük kell. Egy hatalmas pozitívum, hogy nem lengi körbe a tininyál. A karakterek többsége is rendben. Nem is írtam, hogy mennyire megkedveltem Camit, aki legalább ember. Szóval ha nyári darára kell valami, ezt ajánlom. Szerintem a Teen Wolf után második legjobb természetfeletti sorozat.
 

2014. május 15., csütörtök

Újoncok, amikbe tuti belenézek I. - NBC

Lezajlott az Upfronts Amerikában, amiben bejelentették a legújabb sorozatokat, kaszákat, berendeléseket és a műsorrendet. Mivel idén is elég sok újonc fog a képernyőre kerülni. Biztos, hogy lesz egy pár amibe beletekintek én magam is. Az első rostán vegyük alapul az NBC-t, akiktől igazából egy széria sincs, amit néznék, mert nincs olyan, ami érdekelne. Egyedül a Revolution volt bepróbálva, ami hamar is elvérzett, plusz kaszálták is. Lehet, hogy ősszel változni fog a helyzet, hisz nagyon ígéretesek drámaik vannak.

A csatorna az újoncszezont nem bukta, ahogy az elmúlt években szokta, hanem két jelentős nyereségük volt a The Blacklist, ami a csatorna legnézettebb drámája, a Chicago PD és az About A Boy, ami a legjobban teljesítő komédiájuk, bár szerintem ennek sok köze van ahhoz, hogy a The Voice mögött van. Szerencséjükre az az egyik legnézettebb műsoruk, így sokszor nyernek. Úgy néz ki, hogy a sorozatokba is sikerül végre jól belenyúlni. A komédia blokkjukat én biztosan kihagyom, mert nem vagyok valami nézőjük. Egyedül most is csak a Brooklyn 99-t szoktam, az szórakoztató. Amúgy nekem fárasztóak.

Odyessy

Sztori: Akció-dráma egy nemzetközi összeesküvéssel a középpontjában – három idegen élete kapcsolódik össze egy katonanőé, egy ügyvédé és egy politikai aktivistáé. A katona csapatát, miután a nő felfedezi, hogy amerikai cég pénzeli a dzsihádistákat, lemészárolják, ő a támadók tudtán kívül életben marad. Az ügyvéd ennek a cégnek az egyik akvizícióján dolgozik, a politikai aktivista pedig egy hackerrel találkozik, akinek elvileg bizonyítékai vannak egy hatalmas katonai összeesküvésre. Nekik hármuknak kell tehát összefogniuk, leleplezni az egészet.
Szerintem: Megint egy potenciállal teli high-concept szériát kaphatunk, főként úgy leszek nyerve, hogy a katonanő lesz a badass figura. Az emberben felkelti a kíváncsiságot, hogy hogyan fűződik össze három teljesen különböző ember sorsa. Remélem, hogy a sztori nemcsak az én fantáziámat mozgatta meg, hanem a készítőkét is. Sajnos, csak midseasonba kerül bemutatásra. Addig is 10/8

Constantine

Sztori: a DC-s Hellblazer képregényen alapuló sorozat főhőse a tapasztalt démonvadász Constantine hátrahagyta a gonosz elleni küzdelmet, a jótéteményeket, mivel maga is a pokolra ítéltetett. Végül kénytelen visszatérni a jó oldalra, amikor legjobb barátjának lányát démoni erők fenyegetik. Megmentése közben derül ki a nő képessége, miszerint látja a világunk által elfedett világokat és természetfeletti jelenéseket képes megjósolni. És az ő révén derül ki, hogy egy titokzatos Gonosz van felemelkedőben. Ez az angyalokat is aggasztja, így Constantine a lánnyal elkezdi járni az országot démonokra vadászva. Az üdvözülés reményében.
Szerintem: Annál a résznél megvoltam nyerve, hogy DC-s képregény, mint az Arrow. Ha sikeres lesz, akkor a cég nagyon jól jár, viszont a péntek esti halálsávot kapta meg. A trailer alapján tetszetősen humoros. Egyetlen egy bajom van vele, hogy hajaz a Supernatural-ra, mert démonok, angyalok és a páros, akik lehet összejönnek. Ha jól lesz a kivitelezés, nem hiszem, hogy problémám lesz vele. 10/7

Emerald City

Sztori: Egy, a biológiai anyja után kutató lányt betörés közben meglepik és egy rendőrkutyával menekülni kényszerül, amikor egy tornádó “segítségével” egy másik világban találja magát. Egy misztikus királyságban, ahol veszélyes harcosok, egymással versengő királyságok küzdenek a hatalomért. No meg egy hírhedt varázslóval. Természetesen Dorothy lesz a kulcs Óz birodalmának sorsával kapcsolatosan.
Szerintem: Idén az OUAT-ban kaptam egy dózist Óz birodalmából, így azonnal felkaptam a fejem arra, hogy ilyen típusú sorozatot csinálnak. Gondolom, hogy maradnak a könyvhöz hűek, azonban elviszik az egészet egy fantasys irányba. A képből ítélve elég sötét hangulatú lesz. 10/6

Heroes: Reborn

Sztori: Különlegesek emberek ráébrednek arra, hogy képességeik vannak. Ezenkívül nincs bővebb információ róla, így is meglepő a visszatérése.
Szerintem: Gondolom, hogy reboot lesz, így szívesen benevezek rá. Az eredeti szériát még nem láttam, bár lehet, hogy nyáron sor kerül rá. Mindenesetre remélem, hogy a szuperképességes dolog jobban lesz kivitelezve, mint a The Tomorrow People-nél. 10/7

Képek és sztori forrása: sorozatjunkie.hu

2014. május 11., vasárnap

Eurovízió 2014: Ausztria nyert, Kállay 5. lett



Idén is a 180 millió néző legnagyobb örömére újra megvalósult a Giccsfesztivál, amit idén a dánok rendeztek, mivel tavaly Emmelie De Forrest nyert az Only Teardrops című dallal, amivel fel is lépett és egyáltalán nem vált sláger belőle. Őszintén szólva nekem a műsor egy fokkal jobban tetszett, mint tavaly, mert egy-két jó szám akadt és a dánok szervezése jobb volt, mint a svédek. Ezek ellenére a műsor még mindig gagyi. Egy potenciális sláger sincs, csak gagyi popnóták sora, sőt néhol direkt hatásvadász nóták voltak. Utóbbira tökéletes példa a svédeket képviselő énekesnő, aki amúgy eszméletlenül jól énekelt, de semmilyen katarzist nem okozott a nézőben. Az elejéről lemaradtam, sőt nem is terveztem megnézni, aztán nézték mellettem, így bekapcsolódtam, mert a Kállay gyerekre kíváncsi voltam. Tavaly hosszabb volt a várakozás ByeAlex-re. Legalább valamiben javult a fesztivál. Amúgy ettől függetlenül a véleményem nem változott erről, ugyanolyan szar, mint eddig volt. Az országok direkt benyalnak elég sokszor egymásnak, pocsékok a dalok, amiket elnyomnék, ha a rádióban hallanám, és, hogy a fenébe kerül Izrael Európába, bár azt sem értem, hogy a volt szovjet utódállamokat miért engedik versenyezni? Oroszország és Törökország logikus egyik fele itt van.



A felhozatal egy hangyányival jobban tetszett, mint tavaly. Például nekem kimondottan bejött a németek produkciója, sajnos hátul végeztek, elég egyediek voltak, az énekesnőnek meg remek a hangja volt, az osztrák férfi női ruhában is jó nótával volt, a miénk is úgy elmegy kategória, a legbizarrabb produkció a lengyeleké volt, nekem bejött, pedig a rejtett vagy célzott erotika nem az én műfajom. Mondja, a Miley Cyrus-rajongó. Bár a háromnegyede továbbra is bealvásra jó. Anyám jót szunyált rajta, én meg közben a twitteremet böngésztem, hogy ki mit írogat. Amúgy tudtátok, hogy van ifjúsági dalverseny? Minek? A győztes kiscsaj megvolt hívva oda, 11 évesen és elképesztő hangja van. Nem lepne meg, hogyha pár év múlva ő nyerne. El kell ismernem, hogy elég sok jó hangot hallottam. Azon lepődtem meg leginkább, hogy a nagy országok, mint Nagy-Britannia, Németország és Franciaország mennyire hátul végeztek, pedig egész elfogadhatóak voltak, sőt a németek jók voltak, franciák lettek a legutolsók. 

Szerintem mindenki tud a Krím-félszigeten zajló orosz-ukrán konfliktusról, emiatt az oroszok mondhatni nem voltak túl népszerűek Dániában. Ha szóba kerültek gyakorlatilag az egész aréna elkezdte őket kifütyülni. Különösen az őket képviselő két tinédzserlányt sajnáltam, akik semmiről sem tehetnek. Mi közük nekik a Putyin terjeszkedési politikájához? Az emberi viselkedés legalja volt, amit ezek a szegény lányok kaptak Koppenhágában. Az ilyen eseményekkel kapcsolatos nemtetszésüket az embernek nem ott kell kifejeznie, és két szerencsétlen lányon levezetnie. A daluk az elmegy kategóriát súrolta.


A győztes Ausztria lett meglepő módon. Szerintem amiatt nyertek, hogy egy elég nagy hírverést kapott a szakállas transzvesztitájuk, akit én elég szimpatikusnak találtam, bár nem így reagáltam volna a győzelemre. Azért nem a daluk miatt gyertek, ami Eurovíziós szinten egy egész jó szám, sőt túl is lépi azt. Egyszerű üzenettel az elfogadásról. Elég érdekes hangja van, mert néhol férfias, lévén pasi, viszont hajlítgatása nőies. Amúgy ha nőnek érzi magát, miért nem operáltatja át magát? Azért a hosszú haj nekem szakállal elég illúzióromboló. Elég vegyes véleményeket láttam róla az interneten, akadt, aki utálja, akadt, aki egy hősnek kiáltotta ki. Gondolom, ez inkább az LMBT-közösségnek kedvez. Azon lepődtem meg, hogy tőlünk tíz pontot kapott, pedig Magyarország nem valami toleráns. Elég a twitteren elolvasni Conchita-ról a negatív véleményeket, mert Andrásnak kellett volna nyernie. Én az vagyok, aki nem értékeli azt, hogy hú, mert transzvesztita kimer állni színpadra, meg az sem, hogy ezt fel sem kéne engedni. Pártatlan vagyok, bár becsülöm a bátorságát, meg értem, hogy mit képvisel, csak engem hidegen hagy a dolog. Amúgy azon gondolkodtam, hogy vajon kasztráltak-e, mert a beszédhangja affektálosan nőies volt.


Kállay-Saunders András pedig Magyarország második legjobb eredményét érte el azt a bizonyos ötödik helyet. Képzeljétek, pár percig még vezettünk is. Örülök, hogy nem nyert. Tudjátok, hogy ezt a szart mennyi pénzbe kerülne megrendezni? Én háborognék, ha az adómat erre költenék, mert még jó számok sincsenek. Én gratulálok neki, még valami halvány büszkeség is van bennem, de ettől még a véleményem nem változott róla. Nekem még mindig egy antipatikus személy, aki az USA-ban nem tudott befutni, ezért a magyarok kenyerén él, ami így is tele van az önjelölt popsztárokkal. Én amiatt haragszom rá, meg amiatt, hogy nem tud becsülettel magyarul. Meg lehet tanulni. A jó példa Király Viktor, aki az egész gyerekkorát kint töltötte, mégis nagyon szépen beszél magyarul. Azért Kállay is vehetne néhány nyelvórát. Becszó, hogyha szépen beszélne nem lenne más problémám a rajtunk való élősködésen kívül. A dala jó volt, jó volt a téma. Jövőre is egy becsempészett kreol vagy fekete fickót vagy csajt küldjünk. Mondjuk Nótár Maryt vagy Bangó Margitot. Amúgy miért kell nekünk ez a hajcihő?

Összességében egy fokkal élvezhetőbb volt a műsor. A magyar produkció még a legjobb közé is tartozott, azonban attól még ez a fesztivál egy kész vicc marad. Nem is értem, hogy az állam minek dob ki ennyi pénzt erre, amikor ezért nem jár pénz nekünk. Oké, különböző kultúrák találkozása. Most komolyan András dalában nincs semmilyen magyar jellegzetessége. Akkor is jobban bírom a Kedvesemet. Lehet, hogy jövőre is akkora barom leszek, hogy meg fogom nézni. Szóval remélem, hogy ti jobban élveztétek a műsort, mint én.   

2014. május 9., péntek

Berendelések és kaszák

Jövő héten lesz az Upfronts, viszont már most megkezdődtek a berendelések, kaszák sújtottak le. Én csak azokról szeretnék írni, amik engem érdekelnek, ha valakit érdekli a többi széria sorsa, annak a sorozatjunkie és a sorozatgurut tudom ajánlani, mert listában van szedve. Engem különösebb meglepetések nem értek a berendelések során, hisz az általam nézett szériák szerencsére egy biztos sávban mozognak, azonban volt egy kaszapárharc, aminek a végeredményéről mindenképpen be akarok számolni. Amúgy csak két csatorna (ABC, CW) kerül kivesézésre, mert az ő kínálatuk áll a legközelebb hozzá, és lesz egy plusz egy a CBS-től.

ABC 

Ha az ABC-ről olvasgatok, akkor mindig az van, hogy a legnagyobb pácban lévő csatornának írják le, azonban szerintem nem igaz, hisz van több sikeresebb szériája, ha azok eredményeit nézzük. Igazából a berendelései terén szerintem különösebb meglepetés nem volt. Egyedül a Revenge tűnt bizonytalannak, bár szerintem az a malmára hajtotta a vizet, hogy a csatorna legtöbb újonc drámája és komédiája megbukott, úgyhogy iszonyú mázlijuk volt. A legutóbbi kritikám után nagyon nem vagyok előrébb vele, hisz akadtak jobb néznivalók ennél, mint az Orphan Black vagy a Veronica Mars.

Visszatérők:
  • Castle 7. évad. Betonstabil a nézettség. Nem volt kérdés. Általában ha fut a tévében, akkor néha megnézem.
  • Grey's Anatomy 11. évad. Az évad elején kiszálltam a vontatott magánéleti drámák után, viszont örülök neki, hogy még mindig talpon. Már ez a legrégebb óta futó műsoruk.
  • Marvel of Agents S.H.I.E.L.D 2. évad. Majdnem Revenge szinten teljesít, viszont szerintem a brand miatt kapta meg az új etapot. Fel akartam hozni magam belőle, mondván képregényes, azonban pont a szuperhősök hiányoznak belőle, így egy sima titkosügynökös világmegmentős széria.
  • Once Upon A Time 4. évad. Biztos voltam benne, hogy megkapja, azonban féltem, mivel csökkent a nézettség, viszont 18-49 általában erős, így szerintem ez is hozzájárult a berendeléshez. Amúgy a 3. évad második fele nagyon jó, visszahozta az 1. évados hangulatot, bár kicsit másolja is. Teljesen megérdemelt a folytatás.
  • Revenge 4. évad. Pontosabb okot nem tudok az új évadra. Majd szép lassan lehet, hogy eljutok eddig.
  • Resurrection 2. évad. Szerintem nem volt kérdéses a berendelés, hisz 13 millióval nyitott, bár azóta visszaesett, mégis házon belül így is erős. Én magam a felénél abbahagytam túl sok rosszat olvastam, plusz igazán nem is nyert meg.
  • Scandal 3. évad. Az egyetlen széria, aminek nőtt a nézettsége, pedig a leggyengébb szezonját futja. Kritika majd akkor lesz, ha végre érkeznek a maradék feliratok, bár lehet, hogy addig le is megy a magyaron.

CW

A CW idei szezonja nagyon jól alakult a Supernatural és The Originals duónak köszönhetően, plusz ott van a két zászlóshajó az Arrow és a The Vampire Diaries. Igazából az öt újoncból három megkapta a második évadot. Igazából náluk a legnagyobb kérdés az volt, hogy mely sorozataik kapják meg a következő szezont, ezek a The Carrie Diaries, a Beauty and the Beast, a Hart of Dixie, a The Tomorrow People és a Star-Crossed. Azt kell, hogy mondjam gyakorlatilag mindegyik pocsékul teljesített, hisz egy-kettőnek olyan volt a nézettség, amíg még a magyar kereskedelmi tévén is kevés lenne. Tudtak meglepetést okozni. Korábbi berendelések is történtek és lesújtottak a kaszák.

Visszatérők:
  • Beauty and the Beast 3. évad. Valamiért nekem ez ellenszenves, így totál megleptek, hogy megkapta a következő évadot, hisz egyszer sem ment a nézettség egy millió felé, viszont a media-addict.hu-n olvastam, hogy a netes teljesítmény, a külföldi értékesítés és az elszánt rajongók miatt totál érdemtelenül megkapta. Amúgy kíváncsi lennék, hogy ezek a rajongók hol vannak, amikor nézni kéne ezt.
  • Hart of Dixie 4. évad. Szimpatikus széria, ami önmagában képes teljesíteni, bár pénteken nem tartja most jól magát. Gondolom azért kapta meg, mert mehet kábeles utósugárzásra és már veterán.
  • The 100 2. évad. Nem volt kérdéses a berendelés, hisz jól tartja az Arrow felvezetését, így hülyék lettek volna nem berendelni. Továbbra is nézem. A karakterek maguk sablonosak és a tiniszínészek gyengék, míg felnőttek valamit nyújtanak, azonban a történet jól összerakott és olyan fordulatok vannak, hogy mondhatni a legtökösebb széria, ahhoz képest, hogy CW-n megy.
Korábbi berendelések: Arrow 3. évad (ez az), Reign 2. évad, Supernatural 10. évad, The Originals 2. évad és The Vampire Diaries 6. évad

Kaszák:
  • Star-Crossed: Eleve gyengén teljesített, úgyhogy nem meglepő, hogy búcsúzik. A pilot után nem folytattattam, bár a társadalomkritika működhet. Mindegy így is túl sok a néznivalóm.
  • The Carrie Diaries: Pénteken ez sem kerül egy millió fölé. Azért megsajnáltam.
  • The Tomorrow People: A nézettsége mellette szólt a BATB-vel szemben, azonban ahogy kikerült az Arrow mögül, ez is bukdácsolt. Ironikus, hogy pont most kerül bemutatásra Magyarországon.
  • Supernatural: Bloodlines nem kapott berendelést. Nem kapott kritikát. Szerintem közel sem volt olyan rossz, viszont sablonos tinirománc erőltettek bele, plusz a vadászsrác nem illett a képbe. Mondjuk a szörnycsalád ügyködésre kíváncsi lettem volna. Majd jövőre.
CBS visszatérő:
  • The Good Wife 6. évad. Az 5. évad eszméletlenül erős, így idén simán lemossa a pályáról a Scandalt, bár azt most más is. Két mindent megváltoztató fordulat, a másodikat pedig nem hittem volna, hogy megtörténik. Szóval kérem jövőre is.
A pilotberendeléseket szándékosan hagytam ki, mert azt is majd listába szedem, amiben az lesz, amik érdekelnek engem. Szóval azt valószínű upfronts után rakom ki.
 

2014. május 6., kedd

Veronica Mars: Film (2014)


A Veronica Marsos időszakomat a legszebben a filmmel tudom talán elbúcsúztatni. A sorozatról az elmúlt hónapokban három cikk született a három évadról, amibe taglaltam az erényeit és a hibáit is, viszont mondhatni, hogy igazi kultsorozattá vált. Tavaly hihetetlen szerencséjük volt Rob Thomaséknak a Kickstarter-ral, mert nélkül nem valósulhatott meg a film. Ugye a VM is beleesett abba a hibába, hogy függővéget hagyott maga után, ami kitolás a rajongókkal, azonban a szériának mai napig akadnak hívei, aki szívesen összedobták a pénzt, így két millió helyett 5,7 millió dollárt gyűjtöttek. Gyakorlatilag vettek magukat egy filmet, ezért néztem meg én is. Szerintem mindenképpen szükséges a korábbi évad, mert tele van utalásokkal, ami nélkül nem igazán érthető, inkább egy dupla záró epizódnak felel meg. Mindenesetre kellemes csalódtam.

Tartalom: Veronica Mars maga mögött hagyva a kisvárosi Neptunt néhány diplomával a zsebében próbál dönteni a jobbnál jobb ügyvédi irodák ajánlatai között, plusz jóképű pasijával, Piz-zel boldogan élnek New York-ban, amíg Veronica egy telefonhívást nap régi exbarátjától, akit popsztár barátnőjének meggyilkolásával gyanúsítanak, ezért Logan a segítségét kéri. Felveszi a régi szegecses dzsekit és a kamerát, így visszatér egykori otthonába, hogy felgöngyölítse az ügyet, beugorjon az osztálytalálkozóra és újra induljon minden.

Veronica felnőtt és megváltozott, utóbbit igyekszik magával és velünk is elhitetni, amíg éli idilli életét New York forgatagában, aztán jött Logan telefonhívása, így elő a bőrdzsekit, és nyomozzunk, hogy ki ölte meg az exe barátnőjét. Érezhetően felnőttesebb és érettebb a hangulat, ami VM-n is meglátszik, azonban tudjuk, hogy még mindig az a profi, tökös magánnyomozó. Azzal a frissességgel folytatódik az egész, ahogyan 2004-ben elkezdődött. Még mindig címszereplőhöz méltóan V a sorozat és a film lelke, ő tartja fent a figyelmet. Amúgy nem lepett meg, hogy két diplomát is szerzett, hisz vág az agya, mint a beretva. Ugyanaz a csajszi.

A nagy meglepetést szerintem Kristen Bell okozza, aki könnyedén visszarázódott a szerepébe, pedig hat-hét éve levette a bőrdzsekit. Még mindig szerethetőséggel, lazasággal, hihetetlen természetességgel hozza ennyi év után is. Mást már el sem tudnék képzelni mást a szerepben. Nagy szégyen, hogy egyáltalán nem kapott anno Emmy-t az alakításáért. Ahogy a szereplőgárda többi részét is meg kell dicsérni, mert mindenki remekül hozza a régen levetett karaktert. Szerintem igyekeztek sok ismerős arcot belezsúfolni a nosztalgia kedvéért. Biztos listáról pipálgatták ki a neveket. Amin szakadtam, az James Franco cameoja volt.

A régi szereplőgárda a régi kedvencekkel. Itt van nekünk Wallace a saját maga lazaságával, ím már kosárlabdaedzőként, Mac, aki a másik kedvencem volt, egy nagymenő cégnél programozó, Logan, aki a hadseregnél képviseli magát, látszólag maga mögött hagyva a médiacirkuszt, látszik rajta, hogy felnőtt a popsztár barátnő ellenére, igazi férfi lett, Piz, akiből jó pasit és menő rádióst csinált a sors, Keith, akinek még mindig van kémiája a lányával, ugyanolyan szimpatikus, mint volt, Dick, aki látszólag egy cseppet sem változott, humorforrás és még mindig seggfej. Akadnak még itt más arcok, akiket szerettünk vagy utáltunk.

Előtérbe kerül Veronica szerelmi kapcsolata, amit sokak szerint pocsékul fejeztek be a harmadik évad végén. Kristen Bell és Jason Dohring kémiájára egy rossz szava sem lehet az embernek, mert olyan jó, mint sorozatban, sőt itt talán vizuálisabban még jobban illenek, bár külső változás inkább arcra Kristenen fedezhető fel. Chris Lowellel is jól mutattak a képernyőn, bár az előbbi párosítás szerintem messze hatásosabb volt. Mondjuk, Chris-nek az idő jót tett, mert 2007 óta előnyére változott. A kémia mellett nem hiszem, hogy a filmben ezeknek a drámáját jól kezelték, pontosabban a Piz és Veronica párost zárták le hülyén.

A nyomozós sztori olyan volt, mint amit megszokhattunk a szériában újra egy gyilkosságot kellett felderíteni, aztán a korrupt seriff szálát pedzegették. Igazából inkább a nosztalgiafaktor érvényesül, hogy az ember láthatja végre régen a látott arcokat. Nem hiszem, hogy ez az egész a forgatókönyvön állt vagy bukott volna. Olyan szempontból jó, hogy egy méltó lezárása született így a brand-nek és az ember legalább tudja, hogy van vége felirat, aztán a többit a nézők fantáziájára bízzák. A forgatókönyv persze nem rossz, mert viccesek a dialógusok és a figurák még mindig szellemesek, de nem ez volt a lényeg.

Igazán minden Veronica Mars alias Kristen Bell miatt volt igazán működőképes szerintem, mert az ő karakterét nagyon jól eltalálták, aztán az apjával hihetetlen jó kémiája volt, aki hasonló habitusú ember, mint ő, az eszméletlen jó kémia V és Logan között, utóbbit sok csaj elfogadná, a színes szereplőgárdának, a remek beszólásoknak, a történetnek, a laza hangulatnak, plusz a film tele van utalásokkal, amik még jobbá teszik az élményt.

Összességében: 10/8
Szokás szerinti visel egy-két hibát, viszont annyira jól átadja a szériát és méltó lezárást kínál neki. Abszolút megérte megnézni, így jó érzéssel búcsúzhatok Veronicaéktól, viszont Kristen Bell-től nem, mert ő hivatalosan is kedvenc színésznő, és Rob Thomas-nak lehet, hogy újra lesz sorozat, ami ha minőségben ezt megközelíti, akkor rossz nem lehet. Ki gondolta volna, hogy a Veronica Mars lesz a legjobb nyomozós széria a tévében a 21. században.