Oldalak

2015. január 31., szombat

Lost: az 1. évadról


Lost tízéves széria, ami 2004-ben azonnal kultstátuszba jutott az újfajta történetvezetésnek köszönhetően és a kimondottan egyedi történet miatt. Nekem eddig eléggé kimaradt az életemből, mivel elég kicsi voltam, amikor hozzánk eljutott, de az 1. évad végét láttam, emlékszem, kíváncsi is voltam, hogy mi van abban, a lyukban. Persze, most sem tudom. Gondoltam, hogy egyszer pótolni kellene, mivel az OUAT készítői is benne vannak. Állítólag az 1. évada a legjobb a szériának, ennyi után én csak azt tudom mondani, hogy méltó arra a hírverésre, amit kapott. Sejtettem, hogy tőlem nem fog ez a világ távol állni szeretem a túlélős drámákat meg a misztikumot, így kilóra megvettek az alkotók, ugyanis az első részek alatt megszerettem az egészet, teljesen berántottak, pedig voltak fenntartásaim ezzel szemben. Szerencsére jók voltak az alkotók.

A történet szerin az Oceanic Airlines 815-ös Sydney-ből Los Angeles-be tartó járatán meghibásodik a rádió, ezért a pilóták a Fidzsi-szigetek felé veszik az irányt, azonban erős turbulenciába kerülnek, a gép három részre szakadt, és lezuhannak egy szigeten. Ahol az első éjszaka folyamán kiderül, hogy különös dolgok folynak, különböző zörejeket hallanak. A túlélőknek valahogy életbe kell maradniuk és óvatosnak lenniük, míg a mentőcsapatra várnak. Bemutatnak nekünk tizenvalahány állandó szereplőt, akiknek a múltját flashback jeleneteken keresztül ismerjük meg.

2015. január 27., kedd

Filmkritika: Hetedik (1995)

Megfogadtam magamnak, hogy idén több kultikus filmet próbálok megnézni, emellett külön megígértem magamnak, hogy végignézem az összes David Fincher-filmet kiv. az Alien 3-at, mert hagyjuk az ilyen sci-fiket. Ennek volt az első állomása a Benjamin Button különös élete, amiről bejegyzés nem volt, pedig egy nagyon szép, megható történetet bődületesen jó maszkmunkával, nem is értem, miért megosztó. A második a Hetedik, amely a rendező egy korábbi alkotása. Oscar-jelölést is szerzett és nyert néhány MTV Movie Awards díjat. A film megnézése előtt nem olvastam tartalmat direkt a nagyobb hatás érdekében. Nézzük hogyan kezdet Fincher.

Tartalom: A lélegzetelállítóan izgalmas krimi-thriller helyszíne New York vigasztalan, szürke és nyirkos betonrengetege, ahol őrült sorozatgyilkos után nyomoz a rendőrség. A férfi a Bibliában megírt hét halálos bűn lajstromát követve szedi áldozatait, míg üldözői, a nyugdíjba készülő, higgadt és bölcs, William Somerset nyomozó és a türelmetlen, lobbanékony újonc, David Mills megpróbálják megakadályozni beteg terve végrehajtásában. A befejezés azonban olyan csavart tartogat, amihez foghatót csak a legjobb Hitchcock-filmekben láthattunk.

2015. január 24., szombat

A szürke 50 árnyalatához két dal

Romantikus módon február 14-én kerül bemutatásra a Szürke 50 árnyalata, ami talán az év egyik legvártabb filmje. Addig a várakozás fokozásához vagy enyhítéséhez két videoklip is napvilágot látott a mozi két betétdalához. Előzetesképpen kicsit a szürkéről. Az a bajom az egésszel, hogy engem az előzetes nagyon lázba hozott, mert egy tök jó romantikus alkotásnak tűnik, pedig tudom a hátterét, hogy szado-mazo szexről szól az egész, hisz egy pornóregényről beszélünk. Persze, nem fogom moziba megnézni, nem szeretném az írónő egóját növelni, viszont, amit más formában hozzá lehet jutni megnézem. A könyvet még nem olvastam, viszont hírhedten rossz és nagyon népszerű, ezért muszáj lesz, mert nagyon érdekel.


2015. január 23., péntek

Hírblokk


  • Megvan a Supergirl főszereplője, aki Melissa Benoist lett. Korábban a Glee-ben játszott és az idén Oscarokra jelölt Whiplash-ban is feltűnik. Én nem ismerem a színésznőt, így meglepett a döntés, hogy nem Claire Holt lett, de hátha pozitívan a csalódunk ősszel. Úgy néz ki, hogy a sorozat is be lesz rendelve.
  • Kihirdették az Oscar-jelölteket. Lehet, hogy megérne egy külön posztot. A legtöbb jelölést a Boyhood és a Birdman kapta. Nekem két gondolatom van: 1. hogy a fenébe nem jelölték a Gone Girl-t a legjobb film és a forgatókönyv kategóriában? 2. HOL VAN A LEGO MOVIE?
  • Szombaton startol a Dal, hogy kiválasszák a legjobbat, aki képvisel minket a Giccsfesztiválon.
  • Február 23-án kezd az Éden Hotel a TV2-ön.
  • Sophie Truner (Game of Thrones) beválogatták a következő X-Men filmbe.
  • Jó számokkal tértek vissza a CW sorozatai. A Supernatural, a The Flash és az Arrow ugyanazon a szinten, míg a The 100 nőtt, bár mindegyiknek biztos a folytatása.
  • Lehet, hogy újabb spinoffot kap az Arrow? Ez a 3. évadban megismert Ray Palmer karakterére épülne, aki a képregényben ATOM, egy szuperhős.
  • Három koncertet fognak adni a Violetta a sztárjai, mivel hatalmas érdeklődés övezi az egészet. Az első két koncert augusztus 29-én 14:30-kor és 19:30-kor, míg a harmadik 30-án 19:30-kor. A sorozat nagy népszerűségnek örvend a fiatal lányok körében. Jelenleg a sorozat 2. évada fut itthon.
  • Várható kritikák még januárban: Lost 1. évad. Galavant 1. évad, Shameless 5. évad kezdése, Hetedik, Juno, Game of thrones, ha elolvasom addig.

2015. január 17., szombat

Könyvkritika: Jennifer L. Armentrout - Eredet (Origin)

Jennifer L. Armentrout Luxen könyvsorozatáról már korábban is volt szó, ugyanis olvastam az első két részt, amiért oda- meg visszavoltam, hisz volt egy kellő mértékű romantika, elképesztő kémia a két főszereplő között, aztán a második rész olyan eseménydús volt, hogy majd leestem a székről, ezért nagyon vártam a harmadik részt, az Opált, amiről volt egy írás, csak sajnos elveszett a számítógépemen, hát alulmúlta az előzőeket, szerettem, de idegesített, hogy a rész szerintem igazából arra ment ki, hogy Daemon és Kat végre lefeküdhessenek egymással, azért nekem ez kevés, hogy 500 oldalt kitöltsön, ennek ellenére Blake visszatérése feldobta a sztorit, én a legtöbb olvasóval szemben nem utáltam a srácot, ráadásul Dawson is egész szimpatikus lett, természetesen az utolsó oldalakon beindult a sztorit, hogy hagyjon nekünk egy elképesztő függővéget, ami elég hatásvadász is volt. Előre figyelmeztettelek titeket, hogy az előző részekről spoileresen fogok írni. Persze nem voltak túl nagy elvárásaim az új rész kapcsán, azt nem is mondom, hogy maradéktalanul elégedett lennék, de az Obszidián szintjét biztosan hozza.

TartalomDaemon bármit megtenne, hogy visszakapja Katyt. 
Sikeresen behatoltak a Mount Weatherbe, ám az akciónak katasztrofális vége lett. Katy elszakadt tőlük. Elvették. Daemon számára most minden arról szól, hogyan lehetne megtalálni.
Söpörje el, aki az útjába áll? Kérdés nélkül.
Perzselje fel az egész világot, hogy megmentse Katyt? Boldogan.
Tárja fel az emberiség előtt, hogy idegenek élnek közöttük? Örömmel.
Katy számára csak a túlélés marad.
Ellenségektől körülvéve az egyetlen, amit tehet, ha igazodik a helyzetéhez. Még a Daedalusban sem mindenki őrült… de a csoport céljai rémítőek, és amit elárulnak, felzaklató. Kik az igazi rosszak? A Daedalus? Az emberiség? Vagy a luxenek?
Ők ketten együtt bármivel szembenéznek.
A legveszedelmesebb ellenség azonban mindig is jelen volt. Amikor kiderül az igazság, és a hazugságok fala összeomlik, melyik oldalra kerül majd Daemon és Katy?
Együtt maradnak egyáltalán?

2015. január 14., szerda

Random: Telefonok és más apróságok


Nem szokásos kritikával jövök most, hanem egy randomoskodom a telefonokról. Előre leszögezem, hogy nem vagyok egy műszaki zseni, tesóim alátámasztják. Plusz nem kezdek el arról írni, hogy mennyire el van rontva a mai generáció, mert állandóan kockul. Azért nem vagyok álszent, én is nyomkodom iskolában, otthon és városban az okostelefonom. Teszem hozzá, hogy filozófiaóra alatt hasznosabb cselekvés, bár elméletileg, ahova megyek ott alaptárgy lesz az. Upsz. Igazából manapság nekünk, fiataloknak a kezünk része, mert viccen kívül esetleg éppen telefonról tudod megnézni azt, hogy felvettek-e a kiszemelt szakodra meg király kis alkalmazásokat lehet rátelepíteni meg a kedvenc együttesem új videóját is csekkolhatom. Ja, ha nem csesz ki veled a YouTube. Lehet vitatkozni arról, hogy mennyire ártalmasak mobilok vagy mennyire hasznosak. Akkor legalább az ember nem a gép előtt ülve játszik.

2015. január 11., vasárnap

Nap híre: Berendelt a CW

A CW-re mindig jellemző volt, hogy télen a legsikeresebb sorozataik megkapják a folytatást, azonban most nagy meglepetéseket okoztak nekünk, ugyanis nemcsak a sikerszériák, hanem az összes ősszel futott sorozatuk megkapta a jövő évi berendelést. Szerintem merész húzás volt a csatornától, hiszen lett volna okuk párat elkaszálni a nem túl kiemelkedő nézettsége miatt. Amúgy az őszéra nem lehet panasza a csatornának, mert az elmúlt néhány évben szépen jönnek felfelé köszönhetően a természetfeletti és szuperhősökről szóló műsoroknak. Én nagyon örülök a berendelésnek, hisz ők a kedvenc networkom, plusz náluk fut a legtöbb kedvencem.

  • Arrow: 4. évad
  • Jane the Virgin: 2. évad
  • Reign: 3. évad
  • Supernatural: 11. évad
  • The 100: 3. évad
  • The Flash: 2. évad
  • The Originals: 3. évad
  • The Vampire Diaries: 7. évad
Aminek a berendelése mindenképpen meglepetés a számomra az a Reign és a The 100, pedig biztos voltam benne, hogy valamelyik kasza lesz, talán az utóbbi lett volna a jó felvezetés pocsék megtartása. Szerencsére a CW fejesei látják benne a fantáziát. Ahogy elnézem próbálnak minőségi szórakoztató tartalmakat szolgáltatni nekünk, hisz már kezdik azért levetkőzni az erőltet szerelmes dolgokat. Persze, valamelyiknek az az alapköve. A két újoncberendelése amúgy teljesen biztos volt, mert The Flash a legnézettebb és a Jane the Virgin Golden Globe-jelölést kapott, ráadásul mindkettő elvitte a kedvenc új díjat a People Choice Awards-on.

Március 17-én érkezik az iZombie, utána a The Messengers. Nem tudom, hogy milyen esélyeik lehetnek. A Beauty and the Beast új évadát is elég biztosra merem venni, mivel totál érthetetlen módon megint két People Choice Awards díjat nyert. A Hart of Dixie alkotói pedig lezárásra készülnek. Majd májusban kiderül. Egyelőre örüljünk a nyolc győztesnek.

Jane the Virgin: az ősz meglepetése

A téli szünet jó időszak volt arra, hogy felhozzam magamat az elmaradt sorozataimmal. Már közzétettem egy listát arról, amin az általam legjobbnak tartott újoncok szerepeltek, köztük volt a Jane the Virgin is. Emlékszem, amikor olvastam a berendelésről, kicsit szkeptikusan fogadtam, valakik az ősz első kaszáját látták benne, viszont az előzetes engem kilóra megvett, a pilotot is nagyon szerettem. A legmeglepőbb tény az volt a sorozat kapcsán, hogy az amerikai kritikusok imádták, ráadásul a CW hétfői halál napján egészen elfogadhatóan teljesíti, bár ingadozó, de a tavalyi őszi párosításukhoz képest kimagasló, plusz a The Originals-szal látszólag jó párt alkotnak. Talán mégsem az a legmeglepőbb, hanem, hogy két Golden Globe-jelölést is bezsebelt a legjobb komédia, legjobb komédia színésznő kategóriában, aminek én személy szerint nagyon örültem. Persze, magamban megjegyeztem, hogy nem ez az egyetlen jó CW-sorozat. Bőven kijelenthetjük, hogy akármi is lesz a díjátadó eredménye, ezek után a 2. évados berendelés biztos. Valljuk be, a minőség rendben van, az őszi részek nagyon jók voltak.

2015. január 10., szombat

The Flash: a szombat esti popcorn

A The Flash, az Arrow spinoff-ja sokak legvártabb újonca volt idén, hisz a nép szívesen falja, úgy látszik a képregényadaptációkat, ráadásul idén öt is érkezik/érkezett a tévékbe. A DC úgy tűnik jó üzletet csinált a tévézéssel. A The Flash jelenleg a CW legnézettebb sorozata. A sikere nem lepett meg, csak az, hogy ennek ekkora mérete lesz, bár én imádtam a pilotot a hibái ellenére is. A magyar nézők szívét egyelőre nem nyerte meg, ahogy az Arrow idei évadát is eléggé ostorozták, engem viszont kenyérre kent. Szerintem a pilot hibáit nagyjából sikerült kiküszöbölni, persze így is akadnak érfelvágós dolgok, amiért kár, azonban ott az ígéret a szériában. Az eddig leadott részekkel én meg vagyok elégedve, akadt olyan rész, amit angolul is néztem végig magyar felirat nélkül. Szóval ja tényleg nagyon szórakoztató lett a Villám története.

2015. január 4., vasárnap

Hol vannak a Lost sztárjai?


Ma hajnalban fejeztem be a Lost 1. évadának daráját, ami nekem nagyon bejött, valamikor írok is róla, ezért gondoltam, hogy írok egy cikket arról, hogy vajon merre járnak az akkori főszereplők. Egyetlen szépséghibája van az egésznek, hogy rengeteg állandó szereplője volt a szériának, azonban ez sem tántorít engem el ettől. A Lost-ról szerintem annyira sok szót nem kell ejteni, aki junkie biztosan hallott róla, hisz hatalmas kultusz övezi a 2004-ben indult, majd 2010-ben véget ért sorozatot. Gyakorlatilag megváltoztatta a televíziózást, ugyanis ez volt az első sorozat, aminek a flashback jelenetek a szerves részét képezték, minden részben, évadban volt, ezek leginkább a karakterizálást szolgálták. Mai napig sokan szeretik, én úgy gondoltam, mivel 10 éves lett tavaly meg pont az 1. évad végét láttam egyszer majd felhozom magam belőle, idén mindenképpen be fog következni, csak nem érettségi időszakban. Amúgy Emmy- és Golden Globe-díjakat is nyert.

SZEREPLŐK:


Nem fogok minden színészt külön-külön sorra venni, inkább nagy vonalakban leírom, hogy merre jár mostanában, megfeneklett vagy továbbhaladt a karrierje. Matthew Fox a sorozat főszereplője Golden Globe-jelölést is kapott alakításáért. A Lost befejezése után nem igazán tűnt fel sorozatokban, inkább néhány filmben lehetett látni, mint a sikeres World War Z, bár én nem emlékszem rá, tavaly a Welcome to harmony-ban játszott, idén a Bone Tomahawk-ban tűnik fel. Utóbbi két film nem nagy mozis. Szóval ő mondhatni el is tűnt. Evangeline Lilly már szerencsésebb volt, mert szerepet kapott az utolsó két Hobbit-filmben, ráadásul díjakra is jelölték érte, Idén az Ant-Man-ben fog feltűnni, ami egy Marvel adaptáció lesz, tuti siker. Neki megy azért a szekér. Jorge Garcia is filmezett néhány elhanyagolható alkotásban. Ő inkább sorozatozott, több epizódszerepe is volt a Lost után. Érdekesség két egykori Lost készítő sorozatában is szerepet kapott. Jelenleg a Hawaii-Five O-nak állandó szereplője. Gyökerek megmaradtak. Josh Holloway szerepelt egy Mission: Impossible filmben meg néhány kisebben is. Neki is akadt néhány epizódszerep, sőt főszereplője volt az Intelligence-nek, amit sajnos elkaszálták. Terry O'Quinn Emmy-díjas színészként maradt a sorozatoknál; a 666 Park Avenue és a Gang Related főszereplője volt, ezenkívül több mellékszerepe volt neki is.

Navee Andrews szerepelt a Diana-ban és ő volt a Once Upon A Time in Wonderland-ben Jafar. Daniel Dae Kim szerencsés volt, ugyanis a sorozat befejezésének évében hamar a Hawaii Five-O főszereplője lett, a sorozat még fut, ezenkívül a The Legend of Korra-ban szinkronizált. Jövőre a Beavatott folytatásában is láthatjuk majd. Yunjin Kim szerepelt néhány kisebb költségvetésű filmben, jelenleg neki is van állandó munkája, ugyanis a Mistresses című sorozat főszereplője 2013 óta. Emilie de Ravin szintén vállalt filmszerepeket, bár ő is maradt inkább a sorozatoknál, jelenleg a Lost korábbi két írójának sorozatában, a Once Upon A Time-ban állandó szereplő. Dominig Monaghan is forgatott néhány filmet, de inkább Angliában dolgozik, jelenleg egy saját dokureality-je van. Michael Emerson a Person of Interest főszereplője. Elizabeth Mitchell játszott a Revolution-ban, amit elkaszálták és feltűnt még a Once Upon A Time-ban a Hókirálynő szerepében. Henry Ian Cusick a The 100-ban állandó szereplő, ahol egy Kane nevű exkancellárt alakít. Harold Rerrineau játszott az Oscar-jelölt Zero Dark 30-ben, 2013-ban volt sűrű filmes éve, ezenkívül ő inkább vendégszereplősködik sorozatokban. 

Ken Leung néhány mellékszerepet vállalt a tévében. Malcolm David Kelley nem igazán tévézik, filmezik a sorozat vége óta, helyette inkább a zenei karrierjére koncentrál. Maggie Grace játszott a Taken 2-3-ban és feltűnt a Twilight Saga befejező két részében. Nestor Carbonell szerepelt a Batman utolsó részében, jelenleg visszatérő karakter alakít a Bates Motel-ben. Jeff Fahey Machete-ben is feltűnt, ahogy az Under the Dome-ban. Ian Somerhalder-ről mindenki tudja, hogy ő játssza Damon-t a Vámpírnaplókban. Csodálom, hogy nem hagyta még ott az egészet. Sam Anderson mellékszerepeket kapott sorozatokban. L. Scott Caldwell kisebb mellékszerepek tévében, filmekben, ő inkább színházban játszik. Michelle Rodriguez a Kaptár-filmekben szokott feltűnni mostanában. Jeremy Davies Justified-ben tűnt fel egészen tavalyig, az ott nyújtott alakításáért Emmy-t is kapott. Cynthia Watros Findig Carter-ben állandó és Video Game High School-ban. Adewale Akinnuoye-Agbaje sokat filmezik, idén pedig a Trónok Harcában fog szerepelni. 

Rebecca Mader az OUAT-ban volt főgonosz, ezenkívül más sorozatokban is vendégeskedett. John Terry pihenteti karrierjét. Francois Chau kis szerepek sorozatokban. Zuleikha Robinson kis szerepek sorozatokban, ezek között az OUAT spinoffjában. Sony Walger Parenthood-ban volt visszatérő szereplő. Fionnula Flanagan keveset szerepel. Kiele Sanchez Kingdom-ban főszereplő. Rodrigo Santoro az új 300-ban és a Rio 2-ben is játszott, plusz feltűnt a Dominion-ban.

KÉSZÍTŐK:


J. J. Abrams-hez kötik teljes egészében a szériát, pedig ő csak a dupla hosszúságú pilotot felügyelte. Manapság több tévésorozat és Star Trek film producere, bár a sorozatai nem igazán érdeklik a népet. Tavaly hármat el is kaszálták. Damon Lindelof írta az új Star Trek, a Prometheus és a World War Z forgatókönyvét, mindegyik sikerfilm. Tavaly visszatért a tévébe, ő a showrunner-je az HBO-n futó The Leftovers-nek, ami elég nagy közönség és kritikus kedvenc lett. Jeffrey Lieber Miami Medical címmel volt 2013-ban egy sorozata. Most az NCIS: New Orleans producerje. Carlton Cuse-hoz nevéhez a Bates Motel, The Strain, Colony, Point of Honor és The Returned köthető, amik jelenleg is futnak vagy majd fognak. Edward Kitsis & Adam Horovitz az ABC-n futó Once Upon A Time készítői, ami immár 4. éve fut. A sorozat érdekessége, hogy elég sok Lost-os arc fel szokott benne tűnni. Elizabeth Sarnoff volt az Alcatraz co-kreátora.

Aki rendesen próbálkozott és jól választott szerepet az felszínen tudott maradni, aki meg nem, hát az nem.

2015. január 3., szombat

A kedvenc sorozataim 2014-ben

Tavaly sokkal több sorozat került a kezeim közé, többet is próbáltam be, több időt is szántam rá. Idén valószínű, hogy annyi idő majd nem jut rájuk érettségi meg egyéb okok miatt, de jó sorozatos évet zártunk szerintem. Több remek újonc is volt, amik egyből mindenki kedvencei lettek a The Leftovers és a True Detective, nálam nem listásak, jók, de nagyobb a füstjük, mint a lángjuk, aztán ott volt a The 100, nagyon szépen kikupálódott őszre, a Jane the Virgin a legagykikapcsolósabb és a The Flash, ami iszonyat szórakoztató. A szokásos kedvenceim hozták a szintjüket, a Once Upon A Time feltámadt hamvaiból, az Arrow megbízhatóan teljesít, bár kicsit elszúrták a romantikát, az Orphan Black Tatiana Maslany, The Originals ha más családproblémáival akar az ember foglalkozni, a Brooklyn 99 simán legjobb komédia és az Archer, ami egy nagy állatság. Pont ezek a szériák a lemaradók is, volt amelyikért nagyon fájt a szívem, hogy nem tudtam beilleszteni a listába, pedig úgy voltam vele ott a helye. Vegyes lista van kritikus kedvenc, aztán közönség kedvenc is.

7. Teen Wolf


Sosem gondoltam volna erről a sorozatról, hogy a székemhez odaragaszt, azonban a 3. évad 2. fele szerintem a maga módján zseniális volt köszönhetően Dylan O'Brien játékának és az eddigi legerősebb ellenfélnek. Jó volt a történet, ráadásul mertek tökösek is lenni az írók. Aztán a nyáron megkaptuk 4. évadot, ami ugyan gyengébb lett és összecsapottabb, mégis továbbra is szórakoztató volt, főként az eleje. Lydia banshee-ségéről végre többet is megtudhattunk. A mellékkarakterek elviszik a hátukon, ha Scott nem is. Messze a legjobb természetfeletti széria szerintem a tévében.

2015. január 2., péntek

A kedvenc könyveim 2014-ben

Karácsonyra kaptam egy ebook olvasót, így megnőtt az olvasott könyvek száma, bár nem mondanám, hogy sokat elfogyasztottam volna, legalább néhány új kedvencet is sikerült felfedeznem. Vannak magyar könyvek is a listán, ahogy amerikaik is, a legtöbb ifjúsági, inkább lányoknak készült, de akadnak meglepőek is, persze van egy tavaly előtti is rajta, ami nekem eddig nem került a kezembe elég szomorúan, pedig tényleg nagyon jó. Azért is állítom össze, hátha valakinek kedve támad valamelyikbe belekezdeni, akár felfedez egy új sorozatot.

7. James Dashner: Útvesztő



Tartalom: Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül.
EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK…
…megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is.

Dylan O'Brien főszereplésével készült belőle film, úgyhogy egyenes út vezetett a könyv elolvasásához. Persze, szerintem egy kicsit furcsa mű pl. vannak fordítási hibák, azonban nagyon érdekes a történet és a helyzet. Végre egy olyan könyv, amit nem határoz meg a szerelmi szál, bár fontos a két főszereplő közti kapcsolat, sőt van egy érdekesség. A vége izgalmas és pörgős, meglepően kiszámíthatatlan téma. Nagyon érezhető volt, hogy ez még csak előjáték.

A kedvenc albumom és dalaim 2014-ben

Ebben az évben valahogy nem voltak olyan fülbemászó slágerek számomra, de így is össze tudtam állítani egy listát. Valahogy mostanában inkább régi Beyoncé és Shakira dalokat hallgatok, persze, így is akadtak olyan Billboard listás slágerek, amelyek az én szívemet is megdobogtatták. Mindenesetre a tavalyi év vége felé én Taylor Swift albumát hallgattam rongyosra, szerintem még az idei évben is szólni fog főként az érettségi időszakban. Amúgy továbbra is Taylor Swift a kedvenc énekesnőm. A tavalyi év albumkínálata szerintem egész jó volt, Lana Del Rey Ultraviolence, ami jó volt, a Coldplay Ghost Stories, ami popos volt, mégis visszatértek a a korábbi hangzásvilágukhoz, meglepő módon nagyon bejött a 5 Second of Summer önmagáról elnevezett debütáló lemeze iszonyúan pörgött, Ed Sheeran X-je szuper volt megint, viszont Ariana Grande My Everything-je hatalmas csalódás volt, ahogy Lea Michele Louder-je.

Az év albuma: Taylor Swift - 1989



Sajnos nem lett róla írás, pedig megérdemelné, hiszen hihetetlen Taylor Swift zenei karrierjének evolúciója, mert egyszerű country sztárból egy igazi popdívvá vált. Dalszerzőként továbbra is csodálatos, ahogy énekesnőnek is jó. Szinti pop dominál, ami nagyon jó lett. Ráadásul ez lett 2014 legkelendőbb albuma megérdemelten. Szóval okkal lett az övé a legjobb szerintem.