Úgy gondoltam a kritikák mellett egy 13 hétig élő rovatfélét is indítok, amikben a 13 kedvenc videoklipemet mutatom be, de ezek nem egyelőek a kedvenc dalaim, mert van, hogy egy videó tetszik, viszont a dal nem és fordítva. Ez egy abszolút szubjektív lista és nem írok helyezéseket, mondjuk nem is ABC sorrendben lesznek felsorolva a klipek. Nézzük az elsőt!
2013. április 29., hétfő
2013. április 28., vasárnap
Könyvkritika: Helen Fielding - Olivia Joules és a túlfűtött képzelet
Helen Fielding, aki megírta a Bridget Jones naplóját,ami egy tök jó szórakoztató könyv, a tipikus délutáni limonádé példája, de nem egy szürke olvasmány, így igazából nem voltak nagy elvárásaim ezzel a hosszú című kötettel, csak annyit akartam, hogy kösse le a figyelmem és élvezzem, mert ez nem egy szépirodalmi mű. Ha én őszintén akarok lenni, én ezt jobban szerettem, mint Bridgetet, pedig az sem utolsó, fogalmam sincs miért, lehet azért, mert ez sokkal elrugaszkodottabb volt a valóságtól. Meglepő, hogy hova fut ki az egész történet.
Tartalom: Olivia Joules-nak sikerült az, ami Bridget Jonesnak nem: újságíró. Cikkei jó nevű lapokban jelentek meg, de most gondban van. Fékezhetetlen képzelőerejének hála megint bajba került, már egyáltalán nem veszik komolyan tényfeltáró riportjait. Utolsó lehetősége, hogy visszakapaszkodjon: egy cikk a szupermodell arckrémének bemutatójáról, Miamiból. De milyen kiszámíthatatlan az élet: nemcsak egy magát franciának mondó, jóképű milliomossal ismerkedik meg, hanem tanúja lesz annak is, hogyan robbantanak fel az al-Kaida terroristái egy luxus óceánjárót. Olivia természetesen a terroristasztori nyomába ered. Vajon a francia milliomos tényleg francia, vagy netán arab? Miért akar filmet forgatni Hollywoodban rengeteg gyönyörű, de tehetségtelen színésszel? Ki a titokzatos amerikai férfi, aki mindig felbukkan Olivia körül? És mi fog történni az Oscar-díj átadásán? Remekül szórakozunk, amíg mindezen kérdésekre választ kapunk. Azonkívül Oliviának hála, részt vehetünk egy gyorstalpaló kémképzésen is. Aki megszerette Bridgetet, biztosan szeretni fogja a szárnyaló fantáziájú Oliviát is. Kalandra fel!
2013. április 27., szombat
The Originals: A Backdoor Pilot, amit halál komolyan gondolnak
Előre kijelentem, hogy nem nézek The Vampire Diaries-t, ami ezután felküzdötte magát annyira, hogy nyáron talán ledaráljam, de ezen a listán a Gossip Girl az első, ami hat évadot jelent és hamarosan elárulom a nyári darákra szánt műveket. Amúgy érdekes, hogy nem nézek TVD-t, de teljesen képben vagyok, ami a media-addict.hu-t jelenti, ahol szinte minden cikket elolvasok, így tudom, hogy mi történik benne. Mindenki nagy reményeket fűzött hozzá, bár sztori elolvasása után, hogy két vámpír belezúg egy halandóba csajba, hát nem voltam bizakodó, hát végeredmény valami röhejes lett. Tovább spoilerekkel folytatom...
Címkék:
Amerikai,
backdoor,
CW,
dráma,
hibrid,
Joseph Morgan,
Julie Plec,
Klaus,
kritika,
New Orleans,
pilot,
romantika,
The Originals,
The Vampire Diaries,
vámpír,
vámpírok,
vérfarkas
2013. április 25., csütörtök
Könyvkritika: Claire Kenneth - Egon naplója
Tessék azonnal rákeresni Claire Kenneth-re! Komolyan mondom, hiszen egy világhírű magyar írónőről beszélünk, akinek II. Erzsébet könyvtárában is vannak művei. Miért angol neve van, ha magyar? Kölcsey Kende Klára a becsületes neve, ez meg írói álnév. Lehet, hogy te sem hallottál róla, hát én is csak az SzJG-ből emlékeztem rá, mert a főszereplő olvasott tőle, legalább nagy haszna volt az ifjúsági sorozatnak nálam :) Így találkoztam vele én is és a Neonfény a Nílus felett-Május Manhattanben-Holdfény Hawaii-on trilógiát olvastam tőle először, amiket imádtam, mert vérbeli romantikus regények, faltam az oldalaikat, ami föci tanulás helyett nem túl jó, már, mint az iskolai eredményeimnek, az hetedikben volt egy icipici kicsúszás, de nem tartok nektek történelemórát az általános iskolai éveimből. Amúgy a trilógia után sokáig megfeledkeztem az írónőről, aztán könyvtárban való keresgélés közben akadt a kezembe ez a kötet. (Megjegyzés: a Sorstalanságot Kertész Imrétől ehelyett visszaraktam), viszont ez nem egy igazi szerelmes regény.
Tartalom: A világhírű irónő ebben az új regényében csodálatos lélekrajzzal írja meg egy felzaklatott fantáziájú fiatal fiú naplóját. Egon, a híres szobrásznő fia, tizenkét éves korától írja a naplót. Romantikus rajongástól, túlfűtött szenvedélyig, gyötrő féltékenységtől, vad gyűlöletig, az érzések hullámhosszán egészen a gyilkosságig. Claire Kenneth ezúttal nem egzotikus környezetet választott hátteréül. Egon naplója Magyarországon játszódik. Egon mindent megír a naplójában. Vágyait, érzéseit. A meztelen modelltől kezdve, a szép szőke ápolónőig, a naiv vidéki kislánytól a vöröshajú manökenig – viharzó vágyakozástól a szédült boldogságig.
2013. április 24., szerda
Könyvkritika: Mikszáth Kálmán - A fekete város
Mikszáth Kálmánt írásait kedvelem, mert elég érthetően ír, bár már a kb. 100 éves szövegekből kiderül, hogy akkoriban máshogy beszéltek az emberek, pedig az sem volt még olyan régen. Ő magyar irodalom egyik fontos alakja és A fekete várost tartják az egyik legfontosabb művének, amit nem is csodálok. Itthon keresgéltem valami könnyedet, nos találtam, csak nem egy egyszerűen emészthető darab. Tovább spoilerezem.
Tartalom: A századvég-századelő – Jókai mellett – legnépszerűbb, legolvasottabb írója novellistaként indult. Elbeszélései nyomán szűkebb pátriája, a Palócföld jellegzetes figuráinak avatott tollú megörökítőjeként vált ismertté, szeretettel és egyben a rá jellemző ironikus látásmóddal rajzolta meg az általa jól ismert embereket, az egyszerű nép egyszerre furfangos és érzelmekben gazdag lelkületű fiait-lányait éppúgy, mint a kedélyes, régimódi kisnemeseket, birtokosokat, akik fel-feltűnnek későbbi műveiben, a nagy sikerű romantikus kisregényeiben, majd hosszabb lélegzetű műveiben is. Bár a drámaiság sem idegen tőle, az anekdotaszerű szerkesztésmód, a bájos humor nagymestere, akinek társadalomkritikája, a kiegyezést követő kor bírálata többnyire megértő, megbocsátó, ritkán vitriolos, leszámítva politikai karcolatait, amelyek nem egyszer keltettek komoly felzúdulást. Kiapadhatatlan mesélőkedve, szellemes, szórakoztatóan tömör stílusa, realisztikus, de nem földhözragadt világlátása a magyar próza legjelentősebb mesterei közé emelik, akinek művei ma is az írót joggal megillető népszerűségnek örvendenek.
2013. április 20., szombat
Filmkritika: Elátkozott Ella (2004) - a limonádémese
Őszinte leszek Anne Hathaway a kedvenc színésznőm, úgyhogy most az ő filmjei várnak nálam darára, amiket láttam A neveletlen hercegnő 1-2, Valentin Nap és a Jane Austen magánélete, ezekről is érdemes lenne írni, de nem frissek, mondjuk az Elátkozott Ella sem annyira, bár csak egy hete láttam, így emlékszem mi volt benne és, hogy miket gondoltam róla. Jöjjön a film.
Tartalom: Születése napján alaposan kitol a Tündérkirálynő Ellával (Anne Hathaway). Csupa szívjóságból elvarázsolja, s míg él engedelmeskednie kell minden parancsnak. 18 évvel később, miután mostohatestvérei annyiszor kihasználták és bajba sodorták, ráadásul lejáratták a jóképű herceg (Hugh Dancy) előtt, úgy dönt, felkeresi Lucindát, hogy visszaadja neki kéretlen ajándékát. Az egyszerű kirándulás hamarosan kalandos utazássá válik, tele ogrékkal, szőke óriásokkal, és a gonosz királlyal, Edgarral (Cary Elwes).
2013. április 15., hétfő
The Hunger Games: Catching Fire előzetes
Tegnap este megjelent az MTV Movie Awards-on Az éhezők viadala második részének, a Futótűznek az első előzetese. Nem szoktam kirakni egyet sem, de mivel a második felvonás tökéletesen izgalmasnak és jónak tűnik, mint az első rész, bár annak a vége szerintem összecsapott. A filmben Katniss nem narrál, így be van mutatva minden, amit a könyvben csak az ő sejtéseiből tudunk. A könyveket imádtam, úgyhogy alig várom a filmet. Talán nyáron újra elolvasom a trilógiát és akkor kritikákat is írok róluk plusz az első moziról is. Amúgy november 22-én fog megjelenne, gondolom felirattal, mint az előző. Én nagyon várom, hiszen nagyon megkedveltem Jennifer Lawrence-t, csak megjegyezném, hogy a díjátadón ő lett a kedvenc színésznő. Teljességgel meg is érdemli. Szóval nézzétek meg az előzetest!
2013. április 12., péntek
Albumkritika: Hien - Sweet Talk
Hien a Megasztár 4. szériájának felfedezettje, azóta eltelt időben sikerült a csúcson maradnia és rajongókat szereznie/megtartania. Őt is leginkább az utóbbi években a magyar zenecsatornákon pontosabban a a gagyi VIVA tévén láthatjátok, mielőtt valaki az X gombra menne, üzenem, hogy a vietnami leányzó a tehetséges réteghez tartozik, ami kb. a 30%-a a kínálatuknak. Az első lemeze a Játék az egész címmel jelent meg még magyar nyelven, mivel most a nemzetközi karrierért dolgozik angol nyelven jelent meg a második lemeze, a Sweet Talk, bár minden magyar előadó küzd a külföldi hírnévért, de semmit sem érnek el. Kár, hogy nem magyar, pedig Hien tökéletesen beszéli a magyart, hiszen itt nőtt fel.
2013. április 10., szerda
2013. április 8., hétfő
Albumkritika: Justin Timberlake - The 20/20 Experience
Justin Timberlake a pop mostani királya, aki hét év után tért vissza a zeneiparba és kiadta a harmadik lemezét, a The 20/20 Experience. Ki gondolta, hogy ennyi évig a színészet lesz a szerelme a felesége mellett. Meghallgattam a Justified és a FutureSex/LoveSounds című lemezeit, nekem nem jöttek be, de az első jobban bejött, inkább az elvoltam velük kategória, azonban a harmadikot tényleg megszerettem. Hihetetlen, hogy több mint tíz éve nyomja az ipart és mindössze három albumot adott ki, amik közül mindegyik sikeres lett és még a No. 1. dalairól nem is beszéltem. Ha popzenét nézzük manapság sok férfielőadó nincsen, főként a nők uralják most pl. Rihanna, Katy Perry, Lady Gaga, Pink, Britney Spears és csak néhány nevet soroltam fel, férfiak Bruno Mars és Justin Bieber, aki egyszer megsértődött, hogy egy műsorvezető megmondta neki, hogy a legutóbbi albuma hasonlat JT munkáira, ami jogos. Szóval visszatért Justin hét év után óriási várakozásokkal.
2013. április 4., csütörtök
In the Flesh: Az angolok is zombulnak
A zombik reneszánszukat, hogy mi okozta a felkapottságukat nem tudom talán The Walking Dead, ami döntögeti a kábeles rekordokat az USA-ban. Szóval az amerikaik elkezdték, aztán folytatták a franciák és most az angolok is összedobtak egy sorozatot, ez az In The Flesh ('A testben') című sorozat. Mielőtt el kezdi valaki húzni a száját, elárulom, hogy különbözik a TWD-től és a Les Revenants-tól és szerintem ez az egyik legjobb, amit láttam. Míg az amerikaiak a zombiapokalipszis közbeni túléléssel, a franciák a váratlanul visszatérő élőhalottak elfogadásával foglalkozik, addig az angolok kicsit a franciákhoz hasonlóan a zombik beilleszkedésével foglalkoznak miután véget ért az első feltámadás utáni támadás. Hasonló koncepciók, viszont teljesen más. Nem tudom, hogy miért, én megszerettem a zombikat, pedig nem nevezném magam olyannak, aki szereti követi a trendeket, bár...
2013. április 1., hétfő
The Walking Dead: Véget ért a 3. évad
A The Walking Dead-nek nem ez lett a legjobb fináléja, pedig az idei évad magasan verte az másodikat, viszont a záró rész nagyon felemásra sikeredett, de nem lett olyan rossz. Most egy új fejezet nyílik, csakhogy azt megismerjük fél évet várni kell. A vége után az ember kíváncsivá válik, hogy merre akarják továbbvinni az egészet. Az évad második fele vontatott és drámázos lett, volt két-három jó rész, de engem nem zavart, amikor lelassítottak. Nézzük inkább mit produkált a TWD. Tovább spoilerekkel folytatom.
Könyvkritika: Benina - Bíborhajú 2. A boszorka démona
A Bírborhajú első részéről írtam már egy kritikát, ahol elég pozitívan tekintettem a könyvre, mert eléggé berántott, persze megvannak benne a zavaró apróságok, amikor már korábban is beszéltem, viszont ki merem jelenteni, hogy Benina a legjobb fantasy író, amiről a második rész győzött meg leginkább, mert felülmúlta a várakozásaimat, persze továbbra sem tökéletes. Megint levett a lábamról, hiszen faltam az oldalakat, pedig azt mondta, hogy egy ideig nem olvasok ilyen könyveket, hiszen egyik sem tetszett kivétel a Bíborhajú.
Tartalom: A tiszta vérű boszorka, Claire White normális életet él, olyat, amilyenre vágyott. Kedvesével, a féldémon Kellan Blackkel egyetemre járnak, és végtelenül boldogok. Az Üldözők visszavonultak, noha folyamatosan figyelik őket, a Zsoldos pedig halott. Valaki azonban gyilkos szándékkal tör rájuk... "A fájdalmam haragba csapott át. Hirtelen minden vörös lett. Izzott az a fény és forróság ölelt körbe. Kellan meghalt. Hát kövesse őt a gyilkosa is!" Létezhet-e nagyobb fájdalom? Claire világa összeomlik, a lelke apró szilánkokra hullik. Végtelen fájdalmában a Bölcs mutatja meg az utat, mely egy számára idegen világba vezet. Oda, ahonnan talán nincs visszatérés. Segítője az Ellenség, akiben nem lehet megbízni... vagy mégis? Claire-ben fellángol a remény! A mágiát maga mögött hagyva elindul, hogy beteljesítse a jóslatot. Ha sikerrel jár, minden helyrejöhet, ha nem, minden elpusztul - vele együtt.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)